Polská policie vystěhovala z kláštera exkomunikované řeholnice

10. říjen 2007
Zprávy

Polská policie stěhuje vzbouřené řádové sestry betánky z kláštera v Dolním Kazimierzi. Církev je kvůli sektářství exkomunikovala ze svých řad, ale řeholnice se odmítly podřídit.

Zásah exekutora a policie je v dějinách evropských církevních řádů ojedinělým případem. Šedesát pět bývalých řádových sester více než dva roky vzdorovalo celému světu, který podle jejich názoru ovládl ďábel. Soudy ale rozhodly, že betánky musí klášter opustit.

Exekutor v doprovodu asi 150 policistů, policistek, psychologů a duchovních ráno vstoupil do kláštera a začal vyjednávat. Betánky na jeho iniciativu nereagovaly, usmívaly se, zpívaly náboženské písně a odmítaly komunikovat. V jednom z pokojů čekalo na policisty překvapení, se kterým nepočítali.

Policisté našli ženu, která držela v náručí osmiměsíční dítě. Ženu i dítě odvedli do sanitky, která je odveze na vyšetření. Matkou batolete je pravděpodobně jedna z exkomunikovaných řádových sester a otcem zběhlý františkánský mnich, který se ukrýval na území kláštera. Podle místních obyvatel se v klášteře odehrávaly tajemné sexuální rituály.

autoři: mdo , mta
Spustit audio