Počítáme se zavedením distanční výuky na 2. stupni. Mimopražským kolegům přeju, aby se jim to nestalo, říká prezident Asociace ředitelů ZŠ

5. říjen 2020

Každý den v Česku přibývá zhruba 420 žáků a studentů, kteří mají pozitivní test na koronavirus. Stát proto zvažuje uzavření druhých stupňů základních škol. V regionech s vyšším rizikem nákazy se od pondělí 6. října středoškoláci učí distančně. Zavřené budou v příštích dvou týdnech i základní umělecké a vyšší odborné školy. „Nechci si hrát na zdravotníka, budu poslouchat odborníky,“ říká prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.