Olympiádu jsem brala jako pátý Grand Slam. Finále je neskutečný úspěch, říká tenistka Vondroušová
Před olympiádou v Tokiu se hodně mluvilo o nominaci tenistek. Veřejnost se těžko srovnávala s tím, že místo Karolíny Muchové jela Markéta Vondroušová. „Před odjezdem to bylo všelijaké. Reakce nebyly hezké. Nejbližší mi říkali, ať jedu, že je to olympiáda a že si to mám užít. Nakonec jsem dobře udělala,“ popisuje Markéta Vondroušová. „Kdyby byly hry minulý rok, tak bych se tam dostala bez žebříčku, který jsem využila. Nakonec jsem udělala úspěch a je to úžasné,“ doplňuje.
Jaké byly pokoje v olympijské vesnici? Jak se cítila na prvním tréninku v Tokiu? A jaké má teď plány? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Úspěch českých tenistek na hrách v Tokiu: „Mám z holek hroznou radost,“ říká Barbora Strýcová
„Bára s Káčou byly favoritky. Byl na ně hrozně velký tlak, ale zvládly to hezky,“ myslí si tenistka Barbora Strýcová.
-
Seemanová a Choupenitch: Vedro v Tokiu bylo šílené. Klobou dolů před těmi, kteří závodili venku
„Bylo to super. Člověk nemusí mít medaili, ale stačí 6. místo ve finále a ve vesnici se cítí jako vítěz,“ popisuje plavkyně Barbora Seemanová.
-
Jaká byla olympiáda v Tokiu? „Jiná, ale pěkná,“ říká Prskavec. „Byla krásná,“ tvrdí Krpálek
„Všichni si udělali čas a šli mě přivítat. S Jířou jsme na sebe skočili a řekli jsme, že je to něco úžasného,“ vzpomíná zlatý Krpálek na návrat do olympijské vesnice.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.