Kdo si hraje, nezlobí. Co dělá z českých herních vývojářů světovou špičku?
Umělý svět postavený na vědeckých základech. Hra Space Engineers provokuje vědeckou kreativitu
Československá hra Space Engineers sází na kreativitu hráčů, kteří se mohou stát vesmírnými inženýry. Potřeba vytvářet je hlavní motto vývojářů ze společnosti Keen Software House se sídlem na pražském Břevnově. „Baví mě představa vytváření umělých nebo syntetických vesmírů. Zatímco zákonům světa kolem nás se musíme přizpůsobit, v hrách si můžeme vytvořit vlastní,“ popisuje svou fascinaci zakladatel studia Marek Rosa. Přitom každá věc v jejich hře navazuje na vědecké výstupy.
Související
-
Digitální sportovci
Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?
-
Nejlepší vzdělávací hra Československo 38–89: Atentát, na...
Výuková simulace, kterou vyvinuli odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny Akad...
-
Videohry mohou pomoci při terapii u dětí s ADHD. V Americe budou „na předpis“
Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil videohru jako součást terapie pro děti s poruchou pozornosti. Bostonští vývojáři ji testovali posledních sedm let.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.