Kdo si hraje, nezlobí. Co dělá z českých herních vývojářů světovou špičku?
Česká strategická hra dobyla svět. Připomíná programování a pochválil ji i autor Minecraftu
Jednou z nejúspěšnějších českých her je strategie Factorio. „Na každé hře mi něco chybělo, tak jsme dali všechno dohromady,“ říká Michal Kovařík. V české sci-fi strategii má hráč za úkol přežít a odcestovat z neznámé planety, během toho si vytváří potřebné nástroje. „Vyrábění nástrojů se stane cílem samo o sobě, začnete automatizovat, budovat továrnu… Tématem hry je vlastně industrializace.“ Hru tak mnozí lidé přirovnávají k programování, užijí si ji prý ale i neprogramátoři.
Související
-
Digitální sportovci
Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?
-
Nejlepší vzdělávací hra Československo 38–89: Atentát, na...
Výuková simulace, kterou vyvinuli odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny Akad...
-
Videohry mohou pomoci při terapii u dětí s ADHD. V Americe budou „na předpis“
Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil videohru jako součást terapie pro děti s poruchou pozornosti. Bostonští vývojáři ji testovali posledních sedm let.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.