Kdo si hraje, nezlobí. Co dělá z českých herních vývojářů světovou špičku?
Umělý svět postavený na vědeckých základech. Hra Space Engineers provokuje vědeckou kreativitu
Československá hra Space Engineers sází na kreativitu hráčů, kteří se mohou stát vesmírnými inženýry. Potřeba vytvářet je hlavní motto vývojářů ze společnosti Keen Software House se sídlem na pražském Břevnově. „Baví mě představa vytváření umělých nebo syntetických vesmírů. Zatímco zákonům světa kolem nás se musíme přizpůsobit, v hrách si můžeme vytvořit vlastní,“ popisuje svou fascinaci zakladatel studia Marek Rosa. Přitom každá věc v jejich hře navazuje na vědecké výstupy.
Související
-
Digitální sportovci
Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?
-
Nejlepší vzdělávací hra Československo 38–89: Atentát, na...
Výuková simulace, kterou vyvinuli odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny Akad...
-
Videohry mohou pomoci při terapii u dětí s ADHD. V Americe budou „na předpis“
Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil videohru jako součást terapie pro děti s poruchou pozornosti. Bostonští vývojáři ji testovali posledních sedm let.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.