Kdo si hraje, nezlobí. Co dělá z českých herních vývojářů světovou špičku?
Umělý svět postavený na vědeckých základech. Hra Space Engineers provokuje vědeckou kreativitu
Československá hra Space Engineers sází na kreativitu hráčů, kteří se mohou stát vesmírnými inženýry. Potřeba vytvářet je hlavní motto vývojářů ze společnosti Keen Software House se sídlem na pražském Břevnově. „Baví mě představa vytváření umělých nebo syntetických vesmírů. Zatímco zákonům světa kolem nás se musíme přizpůsobit, v hrách si můžeme vytvořit vlastní,“ popisuje svou fascinaci zakladatel studia Marek Rosa. Přitom každá věc v jejich hře navazuje na vědecké výstupy.
Související
-
Digitální sportovci
Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?
-
Nejlepší vzdělávací hra Československo 38–89: Atentát, na...
Výuková simulace, kterou vyvinuli odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny Akad...
-
Videohry mohou pomoci při terapii u dětí s ADHD. V Americe budou „na předpis“
Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil videohru jako součást terapie pro děti s poruchou pozornosti. Bostonští vývojáři ji testovali posledních sedm let.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.