Nemocnice se vracejí k plánovaným operacím, skluz potrvá do konce příštího roku

27. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Liberecká nemocnice bude v létě provádět plánované operace (ilustrační snímek)

Nemocnice se snaží dohnat plánované operace, které lékaři nemohli provést kvůli pandemii koronaviru. V nemocnici v Havlíčkově Brodě museli odložit tisícovku zákroků, na Vysočině přes léto operují dokonce víc než v minulých letech. „Za dobu pandemie se u nás nastřádaly stovky čekajících pacientů. Na velké ortopedické operace nyní čekají až rok. Doufám, že v průběhu roku 2022 všechny odoperujeme,“ přeje si lékař ortopedického oddělení Krajské nemocnice v Liberci Roman Mizera.

autoři: Petr Král ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...