Nejhůř se jezdí v Česku, říká mladá motorkářka, která procestovala svět. Teď vydává knihu o Japonsku
V roce 2019 během sedmi měsíců procestovala Japonsko – sama a na motorce. A rozhodně prý nešlo o „nudnou civilizaci“. „Japonci jsou velmi přátelští, mám za sebou spoustu posezení i návštěv,“ směje se cestovatelka Dominika Gawliczková, která na cestě zažila i tajfuny a monzuny. „Ten svět je samozřejmě úplně jiný, trochu jsem s tím bojovala. Některým Japoncům bylo třeba nepříjemné vidět samotnou ženu bez doprovodu, člověk narazí na obchody nebo hotely jen pro muže…“
O své sedmiměsíční cestě po Japonsku Dominika Gawliczková napsala i knihu. Jak v ní popisuje své zážitky s japonskými stařenkami ze společných ofuro? Jak se o Dominice informovalo v japonských médiích? A kde na světě jsou nejhorší řidiči? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
V Japonsku o penězích rozhoduje žena. Muž dostane kapesné, popisuje překladatelka Veronika Ageiwa
Deník japonské manželky. Tak se jmenuje kniha Veroniky Ageiwy, která v rozhovoru se Zuzanou Burešovou popsala, jak to v Japonsku chodí a co je pro cizince největším šokem.
-
Jsem trochu magor, uznává Dominika Gawliczková, která se vydala na motorce do Kyrgyzstánu
Je jí 22 let, měří 155 centimetrů a lidé se na ni prý dívají jako na malou holku. A tak se sebrala a jela na motorce do Španělska. „Myslela jsem si, že nemůžu cesto...
-
Lidé s tetováním si Japonsko neužijí. Zákaz platí třeba pro bazény, pláže i fitness
Máte na těle výrazné a viditelné tetování? Tak to si na letní dovolenou raději vyberte jinou destinaci než Japonsko. Alespoň prozatím…
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.