Narozeninový 30. Český lev. Který film získá tento týden průzračnou sošku?

Film natočený na mobil. BANGER. dostal osm nominací na České lvy

Osm nominací od České filmové a televizní akademie dostal snímek BANGER.. Celý je natočený na mobil, podle režiséra Adama Sedláka tím ale nechtěli ušetřit na technice. Film je totiž o mladém dealerovi, který se chce stát rapovou hvězdou. A právě v této subkultuře je běžné natáčet videoklipy na mobilní telefon.

Mladý rapper a drogový dealer Alex má ve snímku jediný cíl – nahrát hudební hit, takzvaně banger, kterým by získal slávu. K tomu ale potřebuje velké množství peněz. Díky nim by si pak mohl do studia pozvat populárního ostravského rappera Baraccudu.

Čtěte také

Zaslepená touha vede hrdinu, kterého si zahrál Adam Mišík, k řadě minimálně nemorálních kroků. S nimi mu pomáhá Marsell Bendig v roli nezodpovědného, ale vtipného kamaráda.

Oba herci budou usilovat o skleněnou sošku lva pro nelepšího herce v hlavní a vedlejší roli.

Snímek o ztrápené psycholožce

Aktuální téma přenesl na filmové plátno také režisér Šimon Holý. Jeho snímek A pak přišla láska vypráví o ztrápené psycholožce ve středním věku, kterou opustil manžel.

Do příprav snímku zapojil i představitelku hlavní role Pavlu Tomicovou. Ta by mohla získat Českého lva pro nejlepší herečku.

Čtěte také

Hlavní hrdinku má i drama Oběť filmaře Michala Blažka. Ten v dramatu vypráví o svobodné ukrajinské matce, která se synem žije na českém maloměstě. Když ale Irina odjede na několik dní do rodné země, aby si prodloužila víza, zastihne ji nečekaná zpráva. Jejího syna někdo surově zbil a skončil v nemocnici.

Mysteriózní Světlonoc

Za ztvárnění této role se dostala Vita Smachelyuková mezi pětici nejlepších hereček minulého roku. Tam se nominovala i Natália Germáni, která si zahrála postavu Šarloty ve snímku Světlonoc.

Tento mysteriózní film režisérky Terezy Nvotové bude usilovat o Českého lva celkem v sedmi kategoriích.

autoři: Martin Hrnčíř , prh
Spustit audio