Na štafetu se těším, hlásí před dnešním týmovým závodem biatlonistka Charvátová

11. březen 2016

Odhadovat výsledek, jakého by mohla dosáhnout česká štafeta biatlonistek v dnešním závodu mistrovství světa je stejné, jako se vyznat v ženách jako takových. Obrovsky těžké. Čtveřice se totiž vydá na tratě na Holmenkollenu v naprosto novém složení - se dvěma novickami na světovém šampionátu.

Čeští novináři se z trenéra Zdeňka Vítka snažili vypáčit, v jaké umístění věří on sám, aby měli z čeho vycházet. Posuďte sami, co lze ze slov člověka nejpovolanějšího vyvodit.

„Kdybychom měli plné složení, byli bychom spokojeni se šestým místem, osmé by také šlo. Ale v tomto složení by bylo super, kdybychom dojeli v šestce. A kdyby se všechno sešlo, tak bychom mohli být i lépe jak šestí,“ říká kouč Vítek.

Není se však čemu divit. Ve štafetě sice zůstávají dvě zkušené opory - Veronika Vítková a Gabriela Soukalová, vedoucí závodnice Světového poháru. Eva Puskarčíková, která ji obvykle rozbíhá, odjela nemocná domů. A Lucie Charvátová se s biatlonem seznamuje svou třetí sezónu.

„Určitě se těším, protože si myslím, že moje výkony ve štafetách mají posun kupředu, takže si myslím, že bych mohla podat dobrý výsledek,“ líčí Lucie Charvátová.

To je ale jen jedna pozici, ze které může vnímat štafetu Lucie Charvátová. To zlepšování výsledků je spíš díky jiným závodnicím. Charvátová musela pokaždé aspoň na jedno trestné kolo, ale posledně štafeta i s tím vyhrála. To nechává stopy.

„Vždycky si řeknete, že je to štafeta, přičemž letos jsem jí většinou pokazila já, takže mě hlodá svědomí. Když si to člověk pokazí sám, tak je naštvaný sám na sebe, ale takhle to odnese celá štafeta,“ uvědomuje si česká reprezentantka.

Přičtěte k nejistotě vůbec první start v dospělé štafetě pro Jessicu Jislovou, která ji bude rozbíhat. A dostanete rébus, který vyřeší až výsledková listina.

Buď budou Češky v sestavě Jislová, Soukalová, Charvátová a Vítková hodně dole, nebo mohou v případě úspěšné střelby překvapit tak příjemně, že budou všichni kroutit hlavou. Start je v 15.30.

autoři: kyk , jkn
Spustit audio