Mrkev v županu? Přidáte-li bylinky a sýr, může se stát plážovým trhákem. Alespoň na Balatonu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy A takhle vypadá mrkev v županu. Dali byste jí přednost před nadýchaným langošem?

Jaké je nejlepší letošní plážové jídlo? V Maďarsku u Balatonu dali své hlasy mrkvi v županu, specialitě, která je na rozdíl od dosavadních mastných bufetových poživatin zdravá a lehce stravitelná. Kromě mrkve do ní patří třeba sýr panýr. Spolupracovník Radiožurnálu Gregor Martin Papucsek se o vznik mrkvové pochoutky zajímal přímo na místě vzniku.

Čtěte také

Plážovým jídlem roku 2021 je mrkvový dog z Mojí kuchyně!” Tuto základní informaci oznamuje předseda poroty a zakladatel Balatonského kruhu Gábor Kardos.

Zdravý beach food na Balatonu

On sám je průkopníkem nového trendu v oblasti beach-foodu, což možná zní trochu snobsky. Ale pokud existuje street-food, proč ne.

Gábor a jeho sdružení dbá o kvalitu všeho okolo maďarského moře, především gastronomie: Před sedmi lety jsme odstartovali tuto soutěž s cílem obnovit nabídku plážových jídel. Změny jsou očividné,“ popisuje.

Restaurace Moje kychyň - rodiště vítězné mrkve v županu

Gabriela Szikrová, šéfka restaurace Moje kuchyň v obci Balatonfenyves, je vítězkou soutěže, přesněji tvůrkyně vítězného – hm – mrkvového dogu. Ambiciózní mladá kuchařka, buclatá, a tedy o to věrohodnější.

Mrkvový dog? Vymyšlený za pět minut

S názvem svého výtvoru není úplně spokojená, ona přihlásila zkrátka mrkev v županu či bundě, to porota ji přejmenovala na mrkvový dog, aby to připomínalo hot-dog.

Jak přišli na tuto konkrétní inovaci? Říká, že podobná jídla vymyslí za pět až deset minut, když je najednou posedne inspirace. Náhodou měli v kuchyni před ukončením soutěže hromadu mrkve a když k ní přidali panýr, všecko už přišlo samo.

Gabriela Szikrová, vítězka letošního ročníku soutěže o nejlepší plážové jídlo

Gabriela se netají svým receptem, naopak, jakoby si dělala legraci sama ze sebe, vysvětluje: „Nejdřív se usmaží mrkev. Panýr je takzvaný sedlácký, hustý, křupavý a bohatý sýr a nevypije moc oleje... Potom se mrkev podélně přepůlí, potře pestem, na to se postupně naklade sušená cibulka, upečené kousky slaniny, přidají se kousky marinovaného zázvoru, navrch něco zeleného.. no a hlavním lákadlem byl samotný panýr, protože cokoli s panýrem Maďarům chutná.“

Zdravá mrkev, nebo mastňoučký langoš?

Čtěte také

To je, řekl bych jako samozvaný znalec maďarské gastro-nátury, základní esence, takže inovativní snaha nenabízet na jídelním lístku pro vegetariány jen smažený sýr či žampiony, ale i obalovanou mrkev, by mohla zaujmout. Je to balatonský trend.

Možná by nebylo marné udělat to stejně jako při každoroční soutěži maďarského dortu: cukrářský cech si na svatoštěpánský svátek 20. srpna vybere nejlepší dort, který potom připraví a nabízí v každé cukrárně v Maďarsku.

No, bude to asi pochybný nápad. Nejsem si jistý, co by si vybral člověk, který by měl před sebou na pultě mrkev v županu a krásný, vláčný, křupavý langoš...

autoři: Gregor Martin Papucsek ,
Spustit audio

Související