Milan Štěpánek, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR

Rozhovor s předsedou Nezávislého odborového svazu PČR Milanem Štěpánkem o tom, proč tvrdí, že pokud ministr vnitra Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy nenajdou společnou řeč, začne se policie hroutit, i co by to znamenalo pro občany
Situace u Police ČR je kritická, ministr vnitra a policejní prezident se dlouhodobě nemohou shodnout, a pokud se jim to nepodaří, měli by oba rezignovat. To je v jedné větě souhrn toho, co říkají a chtějí v současné době policejní odboráři. Co tak strašného se děje v české policie a je reálná představa, že se bude vybírat nový ministr vnitra i policejní prezident. Více v příštích 20 minutách Radiožurnálu. Předseda nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek je dnes mým hostem. Dobrý den, pane předsedo.
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Dobrý den.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Zkuste mi to na úvod vyjasnit, co konkrétně pánové Jan Kubica a Petr Lessy natolik nezvládají, že by měli případně odejít ze svých postů?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Může to sledovat i veřejnost a především to sledují policisté, protože už zhruba od října loňského roku tady panuje nesoulad mezi ministrem a policejním prezidentem. Je to od dob závěrů tzv. Tomáškovy komise, kolem které se stal velký humbuk, který se podle mě naprosto zbytečně tahá na veřejnost. Můj názor, který jsem už několikrát deklaroval je ten, že ministr vnitra a policejní prezident by měli spolupracovat, jen jasný, že se nemusí shodnout naprosto ve všem, ale o¨ba by měli pracovat ve prospěch policie.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
A teď jenom uvažujeme také v intencích toho že někdo netuší, co se stalo v říjnu a mluvte tedy, jako byste mluvil k absolutním laikům. V čem se nemohou shodnout?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Právě závěr oné Tomáškovy komise, který nastínil nějaké úspory, které by měly být v Policii ČR, tento materiál, který považuji spíše za polotovar, který byl dán nebo brán někým jako závěr, že tak a tak se bude policie řídit, ten a materiál, já jsem o tom říkal i ministrovi a stejné stanovisko policejnímu prezidentovi, je podle mě materiál k dlouhodobému a zodpovědnému rozpracování, bohužel místo toho se začali pánové mezi sebou dohadovat. Říkám to poněkud vulgárně, ale ono tak na veřejnosti působí. Potom myslím, že to bylo 5. prosince se jakoby udobřili, kdy ministr konstatoval, že ho pan policejní prezident překvapil těmi závěry, nicméně po několika dnech zjistil, že ty závěry nejsou zas tak dobré, a pod té doby se táhne neustále spor o to kolik bude policistů, jaké budou platy, zda bude systemizace, kde se bude škrtat, propouštět, tohleto jsou věci, které policisté nemají zodpovězeny doposud.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
To je možná pohled úplně zvenku, ale není prostě silnější figura v této hře ministr vnitra?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Z venku viděno, měl by být. Jenže pokud se na to podíváte poněkud blíž a to myslím, že i z venku je patrné, že mezi ministrem a policejním prezidentem vládne jakési napětí a pokud je nějaká komunikace, tak je buď přes média, nebo je písmennou formou a to ne formou zrovna řekl bych ideální.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
A pan předsedo, oni si lidsky nerozumí nebo, tam je něco jiného v tom?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Nedokážu posoudit na kolik lidsky, ale rozhodně po té stránce směřování policie, oněch úspor nebo vůbec celého fungování si patrně nerozumí a to je pro mě zásadní, že nedokážou nalézt společnou cestu.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
No a čím to je.? Je Jan Kubica měkký nebo slabý ministr vnitra?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Kdybych já měl být ministrem vnitra, teoreticky prosím, no je to úsměvné, tak bych asi postupoval vůči policejnímu prezidentovi poněkud jinak a teď to nehovořím, jestli pan prezident Lessy je takový nebo ministr Kubice je takový, jak říkám, musí být spolupráce, ale je tady určitá nadřízenost. Není přece nikde deklarováno, že policejní prezident je absolutně nezávislý na ministrovi vnitra, byť některé výklady tvořené možná na zakázku to říkají. Není to pravda a je to snad i logické.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Dobře, co byste děla, jako případný ministr vnitra jinak?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Byl bych poněkud důraznější a snažil bych se policejního prezidenta, je to možná blbý výraz, ale donutit k tomu, aby konečně začal jednat, ale ono to zase není tak jednoznačné, protože policejní prezident koná, předkládá nějaké návrhy, které jsou zase ze strany Ministerstva vnitra neakceptovány. Je to třeba právě otázka systemizace, která se rozvířila zhruba v polovině prosince, kdy i v tomto směru jsme měli my poněkud negativní stanovisko, kdy policejní prezident nám předložil systemizaci krajských ředitelství, nebo policejního prezidia, k projednání v podstatě obratem. To není věc, která by se dala vyřešit obratem. Lze se vyjádřit během několika málo hodin nebo dní, ke změně jednoho nebo dvou služebních míst. Nikoli k systemizaci celé republiky. Já se nepodepíšu pod systemizaci, která zásadně mění celou republiku nebo celé policejní prezidium. Čili, že tam byl ten počátek nesporů a patrně i já jsem si tehdy za to vysloužil ne zrovna dobré postavení, ale tak jak to říkám, jestliže se má nějak zásadně změnit policie nebo její organizační struktura, tak i odbory na to mají zákonnou lhůtu. Do 15 dnů mají možnost se k tomu vyjádřit. To byl asi ten první krok poměrně jasného nesváru v provincii loňského roku, to pak pokračovalo tím vypovězením kolektivní dohody atd., takže někdy bylo říkáno, že policejní odbory nebo Štěpánek přímo může za to, že se policie nemění, ale ono to není tak úplně pravda. Jak říkám nepodepíšu nikomu bianco šek na to, že se bude nějak měnit policie nebo policejní prezidium.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Jenom pochopil jsem to úplně správně,. Že tak jak vy jste teď popsal vztah mezi v podstatě asi dvěma nejdůležitějšími muži pro polici ČR,, to znamená, mezi policejním prezidentem a ministrem vnitra, tak ten jejich vztah zabraňuje čemukoli, jakým způsobem by se policie mohla změnit?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Ano, já jenom teď trošku zabrousím do nedávné minulosti, my jsme měli 22. března sjezd našeho svazu, kde byly hosty v dopoledním programu, pan policejní prezident, který nám hovořil o tom, jak bude policie, co všechno nás čeká, nebo nečeká, protože ani on to přesně neví, odpoledne byl hostem pan ministr, který odpovídal na dotazy našich členů a že by je zrovna uspokojil, to se rozhodně říci nedá. Závěr z toho byl jasný a to nejenom závěr z tohoto sjezdu, ale z posledních měsíců. Lidé už by rádi něco konečně věděli, co bude s nimi jako s policisty, s občanskými zaměstnanci, tudíž jsme jako závěr toho našeho jednání vyzvali policejního prezidenta, aby konal ve prospěch policie, vyzvali jsme ministra vnitra, aby se zaštítil za policii zajistil prostředky na vládě a především, jsme vyzvali oba, aby začali spolupracovat na konstruktivním řešení pro policii. Rovněž jsme dostali za úkol jako vedení, abychom v tomto směru oslovili i premiéra, aby v této věci s námi jednal už z toho doprovodu, že stav u policie je skutečně neudržitelný.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
A vy jste potom, co vy jste teď popsal, pane předsedo Štěpánku, tak po měsíci, což bylo včera, jste vydali prohlášení jako nezávislý odborový svaz ČR, ve kterém jste právě vyzvali oba, aby se už konečně shodli, jinak by měli odejít, tak jakou lhůtu ještě mají z vašeho pohledu?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Přesně tak, protože po měsíci nikdo nereagoval, ni tím, že by nám někdo odepsal, ani tím, že by byly vidět nějaké kroky a měli jsme naše zasedání, kde jsme prostě řekli, nemůžeme dále čekat, nemůžeme dále napínat ty policisty, zda učiníme nějaké kroky nebo zda se vůbec bude něco dít, tudíž jsme vyzvali oba představitele resortu, aby začali konečně jednat společně. Pokud ne, tak je to jednoduchá otázka, jestliže se dva nedokážou dohodnout, tak asi mají odejít oba, anebo tedy ať se najde chyba, kde skutečně to vázne.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Dobře. To je za použití selského rozumu, ale možná, že se pohybujeme v oblastech, kde se tak úplně selský rozum nepoužívá mnohdy, tak ptám se na to, jakou lhůtu mají, protože vy jste přece vyčerpali veškeré své jaksi prostředky nátlaku, které můžete mít, vy ze zákona nemůžete stávkovat. V ulicích jste byli minulou sobotu společně s akcí Stop vládě, co dál?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Tak myslím, že nemusíme se účastnit jenom akcí pořádaných jinými subjekty, můžeme i my uspořádat i my nějaké veřejné vystoupení, nicméně si myslím, že v této době spíše vyvinout určitý tlak na to, aby pánové skutečně se chopili onoho selského rozumu, který skutečně mnohdy chybí.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Pardon, myslíte si pane předsedo Štěpánku, že vy oba muže znáte, jak Jana Kubicu a ministra vnitra, tak policejního prezidenta Petra Lessyho, jsou schopni se dohodnout, vždyť jste sto sám psal, v prosinci stáli před kamerami České televize a říkali, jeden o druhém, že jsou překvapeni a div se nedrželi za ramena, že už spolu budou spolupracovat a za několik dní bylo všechno zase při starém. Jsou schopni se dohodnout a jsou schopni se dohodnout na tom, jak se bude měnit Policie ČR?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Pokud to má říct naprosto otevřeně, já se nedomnívám, že jsou schopni sed dohodnout, proto jsme udělali tuto výzvu, protože chceme je alespoň se snažit je k něčemu přinutit a to zní možná velmi silně, ale v kontextu toho, co se děje u policie, je na místě něco takového, a výstup je jasným, buď začnou jednat a nebo začne jednat pan premiér a řekne ministrovi, že by měl být poněkud více činný v této oblasti.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Vy jste mluvili s panem premiérem o této věci?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Tak jak jsem říkal o tom, já jsem pana premiéra požádal o jednání právě v této otázce, chápu, že teď je asi trošku napjatá situace, že asi na nás čas neměl, nicméně předpokládám, že se bude této záležitosti věnovat, protože, alespoň předpokládám, že mu situace u policie nemůže být lhostejná.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Ještě jedna otázka, pokud váš odhad pane předsedo Štěpánku je správný, že se Jan Kubica a Petr Lessy nedokážou shodnout na nějakém plánu, na restrukturalizaci a vůbec změnu Policie ČR, tak, co to bude znamenat pro policii?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Pokud nenajdou nějaké společné řešení. Pokud bude pokračovat to neustále přehazování nebo vyjadřování, já nemůžu. To ten druhý, tak to bude trvat jenom pár měsíců a začne se policie hroutit. Ta situace je napjatá počínaje policisty v řadových funkcích a konče třeba i krajskými řediteli, kteří v celku někdy jasně deklarují , že informace seshora jsou poněkud nejasné anebo, že se jedná o předem rozhodnutých věcech, to je stav, který nelez dále tolerovat, nikoli pro to, že bychom si to my přáli, že bychom se chtěli jako odbory ukázat, jak jsme akční, ale především proto, že policie nemůže být nefunkční a tento stav ničemu neprospívá.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Když říkáte jako šéf nezávislého odborového svazu, že se policie začne hroutit, promiňte mi ten termín, ale to vypadá poněkud katastroficky?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
No pokud byste vy nebo kdokoli z občanů, pardon, chápu, že veřejnost toto nemůže vidět. Veřejnost chce vidět policii, občas říká policii tam není, nebo policie nepřijede, ale nikdo dosud jasně neřekl a mělo by to být třeba i ze strany vedení policie nebo resortu, že policistů za posledních několik let rapidně ubývá. Policistů je už nyní asi 38 500, což je oproti předcházejícímu stavu nebo plánovanému stavu 47 500, zásadně málo, jde jak o počet policistů, který je nyní už pod hranicí únosnosti, tak samozřejmě i jejich věková struktura, tím myslím služební věk. To znamená, že je vyšší procento policistů, kteří nemají takové zkušenosti, a kteří se nemají od koho učit,. Nebo přestávají se mít od koho učit a to se projeví během půl roku, roku, ono už se to tedy projevuje několik let, v podstatě, když si vzpomenu na doby pana ministra Johna, který říkal že nás, může být 40 000 i méně, a už tehdy jsme upozorňovali, že může se to negativně projevit na bezpečnostní situaci, Šluknovsko a další oblasti, Břeclav a podobně jsou toho důkazem.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Myslíte si, že právě tyto dva případy jsou řekněme důsledkem toho, že se snižují počty u Policie ČR?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Je to v podstatě komplex problémů, který vzniká právě se snižováním počtu policistů nebo i té věkové struktury. Jsou to, dalo by se říct, jsou to jenom dva případy, nemůžete z toho dělat žádné závěry. Naopak to jsou dva nejkřiklavější případy, ale co vám řeknou policisté, ať už jsou to řadoví, nebo jejich vedoucí na základních útvarech, kde mají počty poloviční, než měli v předchozích letech, to znamená, že nemohou skutečně objektivně pokrýt svůj region nebo svůj obvod. Mají k dispozici jedno auto, jednoho člověka, to znamená, že i druhá strana, tedy ti, kteří porušují zákon, moc dobře vědí, že když se na jedné straně okresu něco stane, tak na té druhé mají naprosto volnou ruku.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Posloucháte, 20 minut Radiožurnálu, předseda nezávislého odborového svazu Policie ČR Milen Štěpánek je dnes mým hostem. Jak do toho všeho, o čem mluvíme, zejména do toho nesouladu ministra vnitra Janem Kubicem a policejním prezidentem Petrem Lessy zapadá obsazování postů ochranné služby Policie ČR bývalým nebo odcházejícím náměstkem policejního prezidenta Vladislavem Husákem?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Tak to, o čem jsem hovořil před chvílí, to je podle mě ten zásadní problém,. nefungování policie, věci, které se nyní dějí kolem pana náměstka Husáka nebo vůbec kolem obsazování služebních míst, jsou jenom důkazem špatného fungování. Já osobně jsem byl členem poradního orgánu, který vybíral uchazeče, ve stejné tarifní třídě, na ochranou službu, leteckou službu Královéhradecký a Ústecký kraj, kdy konkrétně u ochranné služby byl jako vhodný kandidát doporučen, pan plukovník Komorous, který potom z rozhodnutí pana náměstka Husáka nebyl ustanoven, což je v souladu se zákonem, protože on jako služební funkcionář s personální pravomocí by musel ustanovit, nebylo to výběrové řízení, mohl, ale to jsou podrobnosti ze zákona, zkrátka, potud to bylo správně, a následně rozhodl pan policejní prezident, že pana náměstka Husáka obsadí na toto místo. Správně podle zákona by měla následovat další fáze, to znamená, pokud není někdo vybrán ve stejné tarifní třídě, následuje výběrové řízení. Samozřejmě my jsme včera pana policejního prezidenta slyšeli, že to tak není, že výklad zákona je trošku jinačí, ale ono se dá vykládat všechno a všelijak.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Není to řekněme formální marginálie, není to jaksi pro výsledný efekt v podstatě jedno?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Není to jedno,. Pokud oprostíme se od různých emocí a informací o tom, kdo jaký je, tak jsme policie a policie by měla dodržovat zákony. Chceme dodržování zákonů po občanech, měli bychom dodržovat zákony, i které se týkají vnitřního chodu policie, to znamená služebního poměru.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Na druhou stranu, pardon, pane předsedo Štěpánku, ty samé výhrady, vy už více než rok říkáte k výběrovému řízení, ze kterého vzešel přímo policejní prezident Petr Lessy, také kontinuálně tvrdíte pomalu jako jediný z té výběrové komise nebo z toho poradního orgánu, že Petr Lessy nebyl vybrán podle zákona, přesto tady stále je, a už je to rok a čtvrt od svého nástupu do pozice?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
To je to co říkám, chce se oprostit od emoce a říkám fakta, pardon fakta a zákony, měli bychom je ctít, myslím si, že policie by to měl,a ctít už i vzhledem ke svým příslušníkům, protože se děje toto na nejvyšší úrovni, může se to dít i dál na krajích, ale o tom, jestli ministr vnitra vypíše výběrové řízení a zřídí tzv. transparentní komis a nakonec akceptuje výsledek, to bohužel už my neovlivníme, můžeme to říkat stokrát, můžeme přinášet argumenty jasné výklady zákona, ale jestliže není vůle to změnit,k tak bohužel to nikdo nezmění. Já právě v souvislosti s panem plukovníkem Husákem bych rád oddělil zákon a emoce. Teď se zvedla velká vlna nevole proti panu Husákovi. Myslím si, že je to neodůvodněné, protože to vychází z nějakých dohadů, navíc pna policejní prezident mu udělal dost velkou medvědí službu, když při tiskové konferenci, která se týkala nehody pana Janouška, oznámil přijetí jeho rezignace. Logicky si každý to dá dohromady a tím pádem je pan plukovník Husák označen jakože odchází kvůli této kauze.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Více než Vladislav Husák mě v tuto chvíli zajímá Petr Lessy a váš názor na to, kým tento člověk je, protože pokud je to opravdu tak, jak vy kontinuálně už asi rok a čtvrt tvrdíte, že byl vybrán ne zcela podle zákona, tak kým je, je člověkem, který akorát není vybrán jaksi přesně podle dikce zákona, nebo je člověkem, který tam byl jaksi dosazen jednou z koaličních politických stran?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Já už jsem se k tomu vyjádřil některým médiím, jednat první věc, řízení v rozporu se zákonem, nebo alespoň špatný výklad zákona účelově použitý, druhá věc výběr komise, komise, o které pna ministr tvrdil, že byla vybírána ze zástupců politických stran případě jiných subjektů, logický postup je, že pokud chci od nějakého subjektu zástupce oslovím jeho statutární orgán, tito lidé nebyli nominováni předsedy svých stran nebo představiteli jednotlivých subjektů, ti byli spíše vybráni panem ministrem vnitra nebo lidmi z blízkého okolí.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Tehdy Radkem Johnem.
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Ano tím myslím pana magistra Johna a podle toho byla komise sestavena. Jenom, když se vrátím, to bylo vlastně dvoudenní řízení, první den se rozhodovalo mezi panem Bílkem a Čechem a již druhý den ráno jsem se mohl dočíst v jedněch novinách, informaci o tom, že já a pna náměstek Solivar jsme chtěli rozbít jednání této komise, rozbití spočívalo v tom, že jsme se ptali v jaké fázi obsazování služebního místa jsme, zda je to komise o převode ve stejné třídě nebo výběrové řízení a byli jsme vázáni jakousi povinností mlčenlivosti, kterou už tehdy nikdo nedodržel, a když jsem se na to druhý den ráno ptal, jestli má cenu něco podepisovat, když něco tohle pustil do novin, tak všichni se divili, jakože tady někdo z nás vynesl, jak se to mohlo stát, zvláštní mezi osmi lidmi.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
A odpověď na moji otázku, kým tedy je Petr Lessy?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Já se nerad pouštím do spekulací, protože jestli je člověkem toho, nebo toho, já jsem těchto věcí dalek, protože to je nálepkování, které tedy je aplikováno ze všech různých stran, je to, tohleto se mi příčí, spíš jde o to, že bych byl rád, kdyby se spíš pohnula někam činnost prezidenta a ministra, ať je to člověk toho nebo toho, ať už je to ministr nebo prezident, může to být člověk kohokoli, ale hlavně ať pracuje ve prospěch policie.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Ta otázka, která k tomu ještě patří je, jaký je váš názor na to, že teď po roce a čtvrt, co je policejní prezident na svém postu, tak je slyšet z ministerstva vnitra, od ministra vnitra Kubiceho, že se ještě jednou podívá na to, jestli ono výběrové řízení, o kterém jsme teď mluvili a kterého vy jste se zúčastnil, jako člen té komise, jestli proběhlo správně? Tak proč po takové době znovu jaksi takovou věc otevírat?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Tak pokud jsou mé informace správné, tak podnět k tomuto dal novinář jedné televize minulý pátek. Já jsem byl i v této souvislosti kontaktován, takže není to, že by napadlo někoho z Ministerstva vnitra nebo alespoň myslím, nebo mě nebo kohokoli jiného z komise, že se tedy něco otevře v určitou dobu. Za sebe říkám, mám informace o tom, že to bylo z podnětu novináře. Ministerstvo začalo toto jednání nebo jednání té komise znovu posuzovat. Mám jenom takovou pikantnost, kterou jsem včera zjistil, u jednoho novináře, že není k nalezení zápis z jednání té komise, už ho 4 dny hledají, to je také poněkud zvláštní.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Zápis z jednání komise, která nakonec vybrala Petra Lessyho na post policejního prezidenta?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Přesně tak, tento zápis prý ještě není k nalezení.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Co to znamená?
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Patrně není něco v pořádku.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Nebo mají binec na Ministerstvu vnitra.
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
I to je možné, ale to bych si netroufl tvrdit.
Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
Tak takových bylo dnešních 20 minut Radiožurnálu, evidentně téma o kterém jsem hovořil s předsedou nezávislého odborového svazu Policie ČR Milanem Štěpánek, ještě ani zdaleka neusíná a podle toho, co pan předseda říkal, tak minimálně Policie ČR, jí celé téma bude zajímat eminentně. Pane Štěpánku, díky za váš čas, hezký podvečer.
Milan ŠTĚPÁNEK, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR:
Také děkuji, na shledanou.
Autorizovaným dodavatelem doslovných elektronických přepisů pořadů Českého rozhlasu je společnost NEWTON Media, a. s. Texty neprocházejí korekturou. Zvukové záznamy Ozvěn dne, Dvaceti minut Radiožurnálu i dalších zpravodajských a publicistických pořadů si můžete poslechnout v iRadiu.
Tento rozhovor musel být z časových důvodů předtočen, proto tentokrát bohužel není možné odpovídat na otázky zaslané během vysílání. Děkujeme za pochopení.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump nominuje Waltze na velvyslance USA při OSN. Jeho dosavadní funkci bude dočasně zastávat Rubio
-
Landovský: Dohoda Kyjevu pomůže. Pokud USA někde těží, tak tam budou přítomny i bezpečnostní složky
-
Hokejisté i s posilami z NHL vstoupili do Českých her výhrou, Finsko porazili 4:2. Dvakrát se trefil Lauko
-
Bojovali proti zlu a zaplatili za to životem. Na hrdiny 2. světové války nesmíme zapomenout, říká historik