Mé stáří je v pubertě a mládí na jipce, přiznává Bolek Polívka
Šašek a valašský král, herec, mim a principál Bolek Polívka v současnosti točí osmidílnou sérii Černé vdovy v režii Radka Bajgara, se synem Vladimírem zase dělá představení Šašek a syn. Jak se mu mezi tím vším stárne?
Jako brněnský policista se Bolek Polívka vydává do Prahy vyšetřovat černé vdovy, kterými jsou Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová. „Vznikají situace, které by nevznikly, kdyby nebyl z Brna,“ směje se Polívka.
Brno je podle Polívky plné kavárniček, hospůdek, restaurací s podivnými názvy, je zbaveno turistů. „Je tam víc klidu a potkávají se lidi náhodou a náhoda neexistuje. Nikdo nejede do Brna náhodou a potká se s někým taky ne náhodou.“ V Polívkově mládí bylo podle jeho slov „žít Brno“ propojení básníků, herců, pokrývačů, sportovců a nedělili se do skupin.
Skutečnost není to, co vidíme v zrcadle. Ve svém zrcadle a v osvětlení, které jsme si nechali udělat v koupelně.
Bolek Polívka
Panebože, jenom abych neumřel v Brně
Bolek Polívka tvrdí, že jeho stáří je v pubertě. Co to znamená? „Že mé mládí je na jipce a stáří ještě nesvéprávné,“ vysvětluje Polívka.
Dodává, že se mu stárne dobře. „Jsem obklopený dětmi. Výbornými, krásnými, vtipnými dětmi. Talentovanými.“ Se svým synem Vladimírem spolupracují na představení Šašek a syn.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.