Kuřáků v Česku ubývá, kouří čtvrtina obyvatel. „Pořád je to dvojnásobné množství než v rozvinutých zemích,“ upozorňuje lékařka

31. květen 2022

Protikuřácký zákon platí v Česku už 5 let. „Cigareta v restauraci byla velmi častá a řada našich pacientů je nadšená, že tohle pokušení odpadlo,“ hodnotí situaci Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku. Kuřáků v Česku ubývá, mladí lidé častěji sahají po alternativách klasických cigaret. „Problémem z hlediska závislosti mohou být nikotinové sáčky, které mohou být hodně návykové,“ varuje Králíková.

Jak škodlivé jsou elektronické cigarety a proč nepřestávat přestávat? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Jiří Chum , agf
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.