Konec nelegálních internetových lékáren. Léky z jejich nabídky mohou být rizikové, varuje ředitelka SÚKL
Nejpozději 25. března musí poskytovatelé internetu zablokovat vybrané weby, které nabízejí nelegální léky. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv jde o 22 stránek. „Jedná se o takzvané internetové lékárny, které nabízejí léčivé přípravky v rozporu se zákonem o léčivech. Nabízejí léčiva, která jsou vázaná na lékařský předpis, případně padělaná nebo nejsou registrovaná,“ vysvětluje ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová.
Související
-
Pomůže pandemie v boji proti rakovině? Úspěch mRNA vakcín může nastartovat další výzkum, říká vědec
Úspěch mRNA vakcín proti koronaviru by mohl pomoct v boji proti dalším onemocněním, například rakovině. V rozhovoru o tom mluví uznávaný onkolog George Canellos.
-
Léčiva se inspirují rostlinami, západní medicína je s tou „alternativní“ propojená, říká etnobotanik
Profesor etnobotaniky z České zemědělské univerzity Ladislav Kokoška se svým týmem pracuje na nové formě těkavých antimikrobiálních látek pro léčbu plicních infekcí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.