Konec nelegálních internetových lékáren. Léky z jejich nabídky mohou být rizikové, varuje ředitelka SÚKL
Nejpozději 25. března musí poskytovatelé internetu zablokovat vybrané weby, které nabízejí nelegální léky. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv jde o 22 stránek. „Jedná se o takzvané internetové lékárny, které nabízejí léčivé přípravky v rozporu se zákonem o léčivech. Nabízejí léčiva, která jsou vázaná na lékařský předpis, případně padělaná nebo nejsou registrovaná,“ vysvětluje ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová.
Související
-
Pomůže pandemie v boji proti rakovině? Úspěch mRNA vakcín může nastartovat další výzkum, říká vědec
Úspěch mRNA vakcín proti koronaviru by mohl pomoct v boji proti dalším onemocněním, například rakovině. V rozhovoru o tom mluví uznávaný onkolog George Canellos.
-
Léčiva se inspirují rostlinami, západní medicína je s tou „alternativní“ propojená, říká etnobotanik
Profesor etnobotaniky z České zemědělské univerzity Ladislav Kokoška se svým týmem pracuje na nové formě těkavých antimikrobiálních látek pro léčbu plicních infekcí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?