Klima mění fotbal. I české kluby budou muset začít myslet na životní prostředí
Environmentální udržitelnost je v českém fotbalu zatím v plenkách. Lídrem v zeleném trendu jsou Teplice
Vodou šetří v šatnách i na trávníku a elektřinu mají z obnovitelných zdrojů. České fotbalové kluby začínají řešit svůj podíl na zátěži životního prostředí a ochranu klimatu. Zatím se v tom nemůžou rovnat týmům v západní Evropě, ale třeba prvoligové Teplice už v této snaze dospěly relativně daleko. „Na stadionu využíváme pouze zelenou energii, tedy energii z obnovitelných zdrojů. Chystáme solární panely i nádrže na dešťovou vodu,“ prozrazuje další plány Martin Kovařík.
Související
-
Nejdražší mistrovství světa ve fotbale v historii. Proč je šampionát v Kataru zátěží pro klima?
Letošní fotbalové mistrovství světa se koná v Kataru. Na organizaci FIFA se kvůli němu strhla vlna protestů. Jedním z důvodů je obrovská klimatická zátěž pro planetu.
-
Nevěřím, že by jakákoli akce mohla v současnosti dosáhnout uhlíkové neutrality, říká odborník
O víkendu začne v Kataru MS ve fotbale. Pořadatelé i Mezinárodní fotbalová federace FIFA o něm tvrdí, že půjde o první uhlíkově neutrální šampionát v historii.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.