Klima mění fotbal. I české kluby budou muset začít myslet na životní prostředí
Environmentální udržitelnost je v českém fotbalu zatím v plenkách. Lídrem v zeleném trendu jsou Teplice
Vodou šetří v šatnách i na trávníku a elektřinu mají z obnovitelných zdrojů. České fotbalové kluby začínají řešit svůj podíl na zátěži životního prostředí a ochranu klimatu. Zatím se v tom nemůžou rovnat týmům v západní Evropě, ale třeba prvoligové Teplice už v této snaze dospěly relativně daleko. „Na stadionu využíváme pouze zelenou energii, tedy energii z obnovitelných zdrojů. Chystáme solární panely i nádrže na dešťovou vodu,“ prozrazuje další plány Martin Kovařík.
Související
-
Nejdražší mistrovství světa ve fotbale v historii. Proč je šampionát v Kataru zátěží pro klima?
Letošní fotbalové mistrovství světa se koná v Kataru. Na organizaci FIFA se kvůli němu strhla vlna protestů. Jedním z důvodů je obrovská klimatická zátěž pro planetu.
-
Nevěřím, že by jakákoli akce mohla v současnosti dosáhnout uhlíkové neutrality, říká odborník
O víkendu začne v Kataru MS ve fotbale. Pořadatelé i Mezinárodní fotbalová federace FIFA o něm tvrdí, že půjde o první uhlíkově neutrální šampionát v historii.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.