Kamerou po Česku. Objevte s námi místa, kde jste možná nikdy nebyli, ale přitom je dobře znáte

Zápas, který trval tři dny. Na teplickém stadionu se natáčela úvodní scéna Růžového pantera

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Teplický fotbalový stadion Na Stínadlech

V seriálu Kamerou po Česku se teď vydáme na fotbalový stadion v Teplicích. Je vyhledávaný pro natáčení reklam i filmů. Asi největší filmovou slávu zažil ve snímku Růžový panter z roku 2006. Úvodní scény zápasu o postup do finále mistrovství světa se tam natáčely v červenci 2004.

„Támhle jsme seděli, ve třetí řadě od shora,“ ukazuje Radim Neuvirt, který byl se svými kamarády jedním z diváků. Hrála Francie s Čínou a oni měli fandit Francii. „Kdo by fandil Číňanům,“ usmívá se. 

Filmový zápas trval zhruba tři dny. „Kolega Patrik Linhart, spisovatel a básník, přepočítal, že jsme shlédli ligu několikrát.“

Třetí stadion v republice 

Mluvčí fotbalového klubu Teplice Martin Kovařík upozorňuje, že teplický stadion je třetí největší v republice. Filmoví architekti také chtěli, aby na stadionu nebyla atletická dráha.

„Stadiony s atletickou dráhou jsou pro fotbal to nejhorší, co může být, diváci jsou daleko od hřiště a atmosféra se ztrácí,“ vysvětluje.

Čtěte také

Martin Kovařík také ukazuje místa, o která na stadionu filmaři vůbec nestojí. Pod jižní tribunou jsou trubky a vedení, prostory se používají tak trochu jako polosklad. „Když se vyřadí stroje z posilovny, tak se dávají sem,“ říká.

Využívaná také není východní tribuna, kde se nachází bývalá ubytovna, a hospoda. Časem tu podle Kovaříka ale možná restaurace bude a filmové kamery by mohl lákat výhled na hřiště.

Spustit audio

Související