Kamerou po Česku. Objevte s námi místa, kde jste možná nikdy nebyli, ale přitom je dobře znáte

Zápas, který trval tři dny. Na teplickém stadionu se natáčela úvodní scéna Růžového pantera

V seriálu Kamerou po Česku se teď vydáme na fotbalový stadion v Teplicích. Je vyhledávaný pro natáčení reklam i filmů. Asi největší filmovou slávu zažil ve snímku Růžový panter z roku 2006. Úvodní scény zápasu o postup do finále mistrovství světa se tam natáčely v červenci 2004.

„Támhle jsme seděli, ve třetí řadě od shora,“ ukazuje Radim Neuvirt, který byl se svými kamarády jedním z diváků. Hrála Francie s Čínou a oni měli fandit Francii. „Kdo by fandil Číňanům,“ usmívá se. 

Filmový zápas trval zhruba tři dny. „Kolega Patrik Linhart, spisovatel a básník, přepočítal, že jsme shlédli ligu několikrát.“

Třetí stadion v republice 

Mluvčí fotbalového klubu Teplice Martin Kovařík upozorňuje, že teplický stadion je třetí největší v republice. Filmoví architekti také chtěli, aby na stadionu nebyla atletická dráha.

„Stadiony s atletickou dráhou jsou pro fotbal to nejhorší, co může být, diváci jsou daleko od hřiště a atmosféra se ztrácí,“ vysvětluje.

Čtěte také

Martin Kovařík také ukazuje místa, o která na stadionu filmaři vůbec nestojí. Pod jižní tribunou jsou trubky a vedení, prostory se používají tak trochu jako polosklad. „Když se vyřadí stroje z posilovny, tak se dávají sem,“ říká.

Využívaná také není východní tribuna, kde se nachází bývalá ubytovna, a hospoda. Časem tu podle Kovaříka ale možná restaurace bude a filmové kamery by mohl lákat výhled na hřiště.

Spustit audio

Související