Jsme Ježíškova vnoučata. Tváře Radiožurnálu opět rozdávají radost

Hudba je život, říká paní Jaroslava, která zpívala i s Karlem Gottem

Co by si mohla přát v rámci Ježíškových vnoučat seniorka, která se jmenuje Macešková, za svobodna Konvalinková? 93letá Jaroslava z Prahy si napsala o květiny a byla nadšená. Na návštěvu k ní přišel moderátor Vladimír Kroc, se kterým si povídala třeba o Karlu Gottovi, kterého znala osobně.

Moderátor Vladimír Kroc má koupit dárek pro paní Jaroslavu z Prahy, růže v květináči se teď ale neprodávají. Nakonec tedy pořizuje brambořík v květináči a řezané růže.

Jaroslavě je 93 let a bydlí sama v menším vinohradském bytě, dvakrát týdně ji chodí pomáhat paní z pečovatelské služby. Jaroslava má upravené šedivé krátké vlasy, na sebe si vzala šaty.

Od Vladimíra přebírá dárky a vysvětluje, že má ke květinám hodně blízko. „Květinky mám strašně ráda. Jmenuji se Macešková, maminka je Konvalinková, a ve škole mi říkali fialko,“ vysvětluje paní Jaroslava.

Dříve byla zpěvačkou hudebního divadla Karlín, nejčastěji vystupovala v operetách nebo muzikálech. „Hudba je život,“ zdůrazňuje Jaroslava, která si vzala violistu Smetanova kvarteta. Ukazuje svatební fotku, děti spolu neměli. Mluví také o tom, že ráda hrála tenis a že je věřící, zpívala i s Karlem Gottem. „Ten byl úžasný, jezdil i po světě,“ říká s obdivem.

Jaroslava má drobnou postavu a používá hůlku, ven moc nechodí, jídlo si většinou nechává kupovat. Její vášní jsou obložené chlebíčky. „Tady je cukrárna, a tam mají chlebíčky se šunkou, s vajíčkem. Já je nedoporučuji, já je baštím“ usmívá se.

Spustit audio

Související