Jindra Polák z kapely Jelen: Drží nás pohromadě přátelství, společná láska k hudbě je silné pouto

17. říjen 2016

Frontmanovi a kytaristovi kapely Jelen Jindrovi Polákovi a akordeonistovi Jankovi Kováříkovi je s nástroji všude dobře, dokonce i ve studiu Radiožurnálu, kde společně zahráli skladbu, která rovněž zazní na koncertu Světlo pro Světlušku. Během sobotní akce zahrají i s nevidomým Jakubem Blažkem, který hraje na foukací harmoniku. „Při zkoušce jsme byli strašně překvapení, jak dobře hraje,“ pochvaluje si Jindra Polák.

Kapela už dříve zahrála na Nočním běhu pro Světlušku, Jindra se také posadil na trojkolo. „Byl to úžasný zážitek, ujeli jsme nějakých 20 km,“ potvrzuje.

Kapelu Jelen ještě před pár lety nikdo neznal, to je ale minulostí. A jak říká Jindra Polák, stojí za tím i trocha štěstí – hráli jako předkapela Divokýho Billa, nahráli duet s Janou Kirschner, získali cenu Anděl za objev roku, vyrazili na vlastní vyprodané turné…

Během nahrávání první desky vždy někoho objevili a přizvali, pak s nimi ale všichni rádi zůstali. „Smáli jsme se, že spíše než kapela jsem hudební hnutí. Z tří jsme se rozrostli na sedm členů,“ vysvětluje s tím, že druhé album kapely Vlčí srdce navazuje na to první.


Písničku děláme tak, abychom jí věřili, stáli si za ní. A to je vlastně jediné, na co bereme zřetel. JINDRA POLÁK

„Tím, že za sebou máme dva roky koncertování, stovky hodin strávených na soustředěních, zkouškách a na pódiích, tak se známe dobře muzikantsky i lidsky,“ přibližuje. Pochvaluje si také, že sedm členů kapely si vůbec neleze na nervy – drží je pohromadě přátelství.

„Sedíme si, fungujeme, společná láska k hudbě je strašně silné pouto, baví nás to, co děláme, milujeme to, není tam důvod, aby tam byla nějaké ponorka,“ podotýká. A jak vlastně vznikl název kapely? Podle první písničky, kterou společně dali dohromady. „Když jsem o tom přemýšlel, tak mi došlo, že je to super slovo, je to vtipné a dobré,“ usmívá se.

Audio záznam celého rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu.

autoři: pkr , prh
Spustit audio