Host Lucie Výborné je podcastem roku! Posluchači pořad ocenili jako nejlepší talk show

17. červen 2024
Zprávy

Podcasty Českého rozhlasu opět uspěly v posluchačské anketě Podcast roku. Host Lucie Výborné obhájil loňské vítězství v kategorii Talk show, Vinohradská 12 obsadila druhé místo v kategorií Zpravodajství a publicistika a Kriminálka se umístila na třetí příčce v kategorii True Crime. Všechny tři podcasty zároveň obsadily první tři místa v kategorii Veřejnoprávní.

Pořad Host Lucie Výborné obhájil loňské první místo v kategorii Talk show. „Ze srdce děkuji všem, kdo mi poslali hlas. Ale jestli mám z něčeho doopravdy radost, potom je to fakt, že v naší zemi je spousta šikovných, talentovaných, chytrých a fascinujících lidí, s kterými stojí za to mluvit. S kolegou a dramaturgem Tomášem Černým nás pořád baví objevovat je a jezdit za nimi klidně i do té nejzapadlejší vesnice v zemi,“ řekla ke svému vítězství autorka a moderátorka pořadu Lucie Výborná.

Veřejnoprávní true crime

Čtěte také

Rekonstrukce skutečných kriminálních případů Mirka Vaňury Kriminálka, kterou vysílá Český rozhlas Dvojka, opět zvítězila ve Veřejnoprávní kategorii s vysokým počtem 26 858 hlasů. Kriminálka také obhájila třetí příčku v kategorii True Crime, která se mezi posluchači stále těší obrovské popularitě.

„Mám obrovskou radost, že posluchači a fanoušci poslali Kriminálce ještě více hlasů než před rokem. Vážím si jejich věrnosti a beru to hlavně jako ocenění práce všech těch skvělých detektivů, vyšetřovatelů, soudních lékařů, státních zástupců a mnoha dalších, kteří se zločinem u nás bojují s takovým zápalem a obětavostí. To je to, co mě na skvěle sehraných týmech mordpart vždycky fascinovalo, a co se nám snad daří předat v Kriminálce posluchačům,“ uvedl autor pořadu Kriminálka Mirek Vaňura.

Vinohradská 12 každý den

Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 pod vedením Matěje Skalického obsadil druhé místo v kategorii Zpravodajství a publicistika.

Vinohradská 12

„Mám vážně velkou radost. Je to ocenění práce celého týmu, který jede nonstop, aby každý všední den vznikla nová epizoda. Lidi očividně baví, jak Vinohradskou 12 děláme. Děkujeme za to. Co víc si můžeme přát,“ uvedl autor podcastu Vinohradská 12 Matěj Skalický.

Objev roku

Čtěte také

V kategorii Objev roku za Český rozhlas zvítězila podcastová série Odpustit? Série přináší pět rodinných dramat, která nemají vždy jednoznačně pozitivní vyústění. Rozkrývá motivace a dopady, které odpouštění může mít na mentální a fyzické zdraví, ale také na mezilidské vztahy a společnost jako takovou. Podcast Odpustit? připravila pro mujRozhlas a Český rozhlas Plus kreativní producentka Veronika Ruppert, Ridina Ahmedová a mistr zvuku Jaroslav Pokorný.

Kromě zmíněných podcastů se na pátem místě v kategorii Talk show umístil podcast Blízká setkání, na pátém místě v kategorii Životní styl a zdraví podcast Balanc a na čtvrtém místě v kategorii Vzdělávací podcast Meteor. Vysoký počet hlasů získala i zábavná talk show Radia Wave Buchty.

Spustit audio