Film Jak mít sex není návod, spíš varování před překračováním intimních hranic. Působivý debut s výraznými talenty, hodnotí kritik

30. listopad 2023

Debut britské režisérky Molly Manning Walker Jak mít sex je portrétem dospívání, složitostí přátelských vztahů a také varováním před sexuálním násilím. Přelomová fáze hrdinek se odehrává ve znamení alkoholu, večírků, čekání na výsledky přijímaček a řeší se samozřejmě i sex – jak ho mít a hlavně s kým. „Film řeší otázky spravedlnosti v oblasti konsentu,“ dodává filmový kritik Pavel Sladký. Jak tento oceňovaný snímek hodnotí?

autoři: Pavel Sladký , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.