Běžíme symbolicky za někoho, jehož příběh považujeme za důležité svědectví o svobodě naší země, říká organizátor Běhu pro Paměť národa

11. květen 2024

Za válečné veterány, politické vězně, disidenty nebo i statečnou babičku. Hned ve dvou českých městech v Praze a Uherském Hradišti se můžete zapojit do Běhu pro Paměť národa organizace Post Bellum. Výtěžek ze startovného pak podpoří další činnost společnosti. „Já běžím za Metoděje Osladila, což je bývalý pomocník partyzánů, který v roce 1944 ukryl dva statečné odbojáře ve svém ukrytu,“ říká koordinátor projektu a ředitel společnosti Post Bellum Mikuláš Kroupa.

autoři: Štěpán Pokorný , fos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.