Bez sebevědomí to na Rallye Dakar nejde. Učíme se přiznávat chyby, říká úspěšný pilot Martin Macík

27. leden 2021

Když se daří, může za to pilot. A když se nedaří, je na vině navigátor. Tak prý zní nepsané pravidlo Rallye Dakar – alespoň to v nadsázce říká Martin Macík, který to letos na Dakaru se svým týmem dotáhl na čtvrté místo v kategorií kamionů. „Dakar není klasická rallye, ale navigační soutěž – pro navigátora je to fakt složité. Chyby neseme hodně špatně. Všichni máme vysoké sebevědomí, díky tomu můžeme dělat to, co děláme, je ale těžké přiznat chybu. Učíme se to.“

V čem se liší duny v Saúdské Arábii a v Peru? Jaký je pocit startovat na Dakaru jako první na trati? A co považuje za nejsilnější moment letošního Dakaru? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Lucie Výborná , als

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.