Alternativa pro Německo nechce na MS Özila a Gündogana. „K tomu se nemá cenu vyjadřovat,“ říká Straka

Fotbalisté Özil a Gündogan, FIFA MS fotbal
Fotbalisté Özil a Gündogan, FIFA MS fotbal

Ruská jízda na světovém šampionátu ve fotbalu pokračuje, naopak rozčarování Němců nebere konce. A hvězdný egyptský útočník Salah už možná bude po dnešku balit kufry.

Rusku málokdo věřil. Po dvou zápasech mají ale plný počet bodů, skóre 8:1 a jsou krůček od postupu do osmifinále. „Rusko bylo pod obrovským tlakem, dokázalo obě dvě utkání zvládnout, natankovali sebevědomí,“ říká expert Radiožurnálu František Straka.

V osmifinále Rusové nastoupí pravděpodobně proti jinému soupeři, a tak mluvit o ruském týmu jako o favoritovi ještě není čas.

V egyptském dresu se poprvé na turnaji ukázal hvězdný útočník Liverpoolu Salah. Možná není úplně fit, přesto hrál od začátku, a jeho výkon podle Straky stál za to. „Je to typ hráče, který dokáže zabavit diváka. Egypt ale nehrál špatný fotbal,“ připomíná.

Löw potřebuje top hráče

V Německu se stále nemohou smířit s nedělní prohrou a hlavně s výkonem úřadujících mistrů světa v zápase s Mexikem.

Protiimigrační Alternativa pro Německo AfD vzkázala trenérovi Löwovi, aby z kádru vyhodil Mesuta Özila a Ilkaye Gündogana. Ti vyvolali před šampionátem pobouření mezi fanoušky i politiky, když se v předvolební kampani vyfotili s tureckým prezidentem Erdoganem.

František Straka: Anglický tým je hladový po úspěchu

Harry Kane při zápase Anglie - Tunis

Fotbalisté Anglie v utkání s Tuniskem pořádně napínali své fanoušky, ale díky gólu v nastaveném čase úvodní zápas na světovém šampionátu po dvanácti letech vyhráli.

„Kdyby Němci porazili Mexiko, tak nad tím mávli rukou. Bohužel prohráli po bídném výkonu. Özil hrál velice špatně, to Němce samozřejmě pobouřilo. Byla velká diskuze, jak to vůbec mysleli,“ zdůrazňuje Straka.

Připomíná také, že Özil se k tomu vůbec nevyjádřil, a Joachim Löw řekl, že oba dva jsou top hráči, které na mistrovství světa potřebuje.

„Takhle to proběhlo, dál se k tomu nemá cenu vyjadřovat,“ uzavírá Straka.

Sledujeme, co se děje v Rusku:

8:40 Postřehy Františka Straky

10:40 Reportáž zahraničního zpravodaje Martina Dorazína

13:40 Zákulísí se sportovním redaktorem Petrem Šedivým

Finále MS vysíláme na Radiožurnálu živě v neděli 15. července od 20:00. Celý program můžete najít na našem zpravodajském serveru iROZHLAS.