20. výročí založení Slezské diakonie
7. listopadu se koná v Českém Těšíne děkovná bohoslužba, kterou vyvrcholily oslavy 20. výročí založení Slezské diakonie. Jejím zřizovatelem je Slezská církev evangelická augsburského vyznání. Po dvaceti letech odchází z čela této významné organizace její zakladatel Česlav Santarius a od prosince se do jejího čela postaví dosavadní náměstkyně pro sociální práci Zuzana Filipková. K mikrofonu Výzev přítomnosti ji pozval Petr Vaďura, aby si s ní popovídal o sociální službě, kterou Slezská diakonie poskytuje.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Vláda vytváří zmatek, aby politicky ovládla ČRo a ČT. Budeme obstruovat, slibuje Rakušan
-
Senát zpřísnil podmínky pro vládní zvyšování výdajů nad schválený rámec. Schillerová s tím nesouhlasí
-
Írán dostane stovky miliard. CIA ale varuje, že jaderné závazky jsou pouhá fikce
-
Přepálený olej nebo odpad ze zemědělství. Aerolinky kvůli krizi shání alternativní paliva