Zpátky na place

S Evou Holubovou jsme jako Bobčinskij a Dobčinskij, říká Bob Klepl. Jaký bude Revizor pražského Studia Dva?

Uvolnění některých bezpečnostních opatření neznamená jenom otevření zahrádek u restaurací. Zpátky do studií a ateliérů se vracejí filmaři, divadelní soubory už zase zkoušejí na jevištích. Například pražské Studio Dva v režii Evy Holubové zkouší novou inscenaci Gogolova Revizora s hercem Bohumilem Kleplem.

Bohumil Klepl a Eva Holubová tvoří uměleckou dvojici už řadu let. Teď je to ale vůbec poprvé, kdy je mezi nimi vztah herec–režisér.

„S Evou jsme v podstatě Bobčinskij a Dobčinskij, což jsou dvě postavy z Revizora, které se různě doplňují a skáčou si do řeči. Jsme jako manželé po 35 letech,“ popisuje Bob Klepl.

Z toho, jak bude spolupráce s Evou coby režisérkou vypadat, měl proto trochu strach. Vše ale prý funguje výborně. „Evička je namakaná a roli režisérky zvládá velmi dobře,“ pochvaluje si Bohumil Klepl.

Nakaženi smíchem

Návrat k divadelním zkouškám je prý po dvou měsících náročný. „Zjistil jsem, že mám líný mozek. Těžko se mi učí texty,“ přiznává herec. 

Takhle dlouhou pauzu prý nezažil už 10 let. A obává se, že v obtížné situaci budou divadla i nadále. „Mám strach, že se diváci budou bát. Myslím, že začneme až na podzim. Jsem ale pesimista, proto mě berte s rezervou,“ uzavírá. „A nebojte, ve Studiu Dva nic nechytnete. Jedině smích.“

autoři: Josef Kaňka , als
Spustit audio

Související