Josef Kaňka

Externí redaktor kulturní redakce

Externí redaktor kulturní redakce

Co dělám v rozhlase: Jsem student, takže se pořád ještě rozkoukávám. Kromě toho jsem ale hrdým členem redakce kulturního zpravodajství, kde většinou připravuji příspěvky o divadle nebo literatuře. Slyšet mě můžete na Radiožurnálu a Plusu. Občas také napíšu článek na iRozhlas.cz

Před rozhlasem: Mi bylo 5 let. V první třídě jsem totiž začal chodit do Dismanova rozhlasového dětského souboru, ve kterém dodnes působím jako asistent vedoucí Jany Frankové. Právě díky DRDS jsem se dostal do redakce kulturního zpravodajství. Také doufám, že už brzy budu moct říct, že jsem před rozhlasem studoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Tu momentálně souběžně s prací v rozhlase stále zdolávám.

Co mě baví: Rád sportuji, cestuji se svými dvěma bratry, ždímám život s přáteli, směji se s kolegy a snad ze všeho nejvíc mě baví hudba – ať už poslech nebo i tvorba.

Co mě vždycky dostane: Když se mě někdo ptá, proč pořád nosím čepici. Je to kvůli tomu, že od svých 17 let pomalu ale jistě plešatím a pokrývkou hlavy lišácky klamu okolní svět. Na fotografii mi ji bohužel sebrali.

Sledujte nás

Kolegové