Zpátky na place

Stěrače stíraly, ostřikovače stříkaly. Kapela Mirai uspořádala originální koncert pro auta

Skupina Mirai zorganizovala neobvyklý koncert. Mladí muzikanti hledali způsob, jak zahrát před širším publikem, a tak pozvali fanoušky na koncert v autech v ostravské Dolní oblasti. Lidé se na vystoupení dívali přes čelní skla a zvuk poslouchali z autorádia. 

Na skutečném pódiu kluci z kapely Mirai nestáli už tři měsíce. I proto se netradičního autokoncertu nemohli dočkat. Během karantény už kapela absolvovala například hraní pod okny nebo on-line koncerty. Jak ale tvrdí, bez pořádné odezvy posluchačů to není ono.

„Místo potlesku se bude troubit, stěrače budou stírat a ostřikovače stříkat,“ doufal před koncertem frontman Mirai Navrátil.

Čtěte také

Dej si roušku

Skupina Mirai vznikla v roce 2014, o tři roky později přebírala Českého slavíka v kategorii Objev roku. Během karantény mladí hudebníci rychle zareagovali i na aktuální situaci – složili například píseň Dej si roušku. 

„Teď se nejvíc těšíme, až si roušky sundáme,“ směje se Mirai Navrátil. „A taky na to, jak budeme cestovat nebo jak si někde na fesťáku dáme drink. I těch fesťáků si na nějakou dobu budeme víc vážit.“

autoři: Iva Havlíčková , als
Spustit audio

Související