Zpátky na place

Stud i nervozita, popisují protagonisté seriálu Slunečná své pocity z návratu před kameru

18. květen 2020
Předchozí díl
Následující díl

Kamera, klapka a akce! V Česku se po dvou měsících začínají natáčet nekonečné seriály. Jako první se začala natáčet Slunečná. Nahlédněte s námi za kamery!

V ateliérech v pražských Malešicích na svoji první scénu čekal i herec Marek Lambora, který v seriálu hraje bohatého podnikatele Janka Linharta.

„Musím říct, že v tomto období je zvláštní pocit, vrátit se zpět před kameru. Jsme všichni trochu nervózní z toho okolí, z roušek, dezinfekcí. Snažíme se ale, aby to na obrazovce nebylo znát. A doufám, že se nám to daří,“ popisuje své pocity čtyřiadvacetiletý herec.

Natáčení seriálu Slunečná se obnovuje po vynucené koronavirové pauze

Kromě Slunečné začal zkoušet i v Divadle na Vinohradech postavu Nikoly ve hře Balada pro banditu: „Připravoval jsem se na ní hlavně pěvecky. Mám doma takové cvičení už z doby, kdy jsem účinkoval v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Večery mám teď ale volné, protože v divadle začneme před diváky hrát asi až v září.“

Styděla jsem se, přiznává Eva Burešová

Roušky jsou při natáčení v květnu 2020 nezbytnost

S rouškou na tváří přijela natáčet také herečka a zpěvačka Eva Burešová, která hraje další hlavní postavu v seriálu Slunečná.

„To, že ten můj výkon nebyl na začátku úplně stoprocentní, jsem začala vnímat až ve chvíli, kdy se řeklo akce,“ přiznává herečka. „Styděla jsem se, protože jsem dva měsíce byla doma jen s rodinou a najednou máte kolem sebe více lidí. Musíte řešit třeba i doteky nebo lovestory, které ve Slunečné máme.“

autoři: Jiří Štefl , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.