Wi-fi připojení má chybu. Hackeři se můžou dostat i k zakódovaným informacím
Bezpečnost bezdrátového internetového připojení ohrožuje závažná chyba. Odborníci z univerzity v belgické Lovani zjistili, že šifrovací protokol WPA2 se dá poměrně lehce zneužít. Tento typ zabezpečení používá většina wi-fi sítí.
Hackeři se můžou dostat k informacím dosud považovaným za zakódované, v ohrožení tak mohou být čísla platebních karet, hesla, maily a fotografie. „Hackeři by chybu mohli využít i k šíření škodlivého softwaru,“ říká zahraniční redaktor Ondřej Klapal, dodává ale, že v tomto případě by museli být blízko oběti.
Britské Národní centrum kybernetické ochrany podle deníku Guardian uvedlo, že by neměla být ohrožena data z lépe zabezpečených stránek. Ty se poznají tak, že adresa začíná písmeny http – takové šifrování používá internetové bankovnictví nebo zpravodajský server iRozhlas.cz.
'All wifi networks' are vulnerable to hacking, security expert discovers.https://t.co/Sg3bJ6jj6a @guardian @qtf
— Fernanda Familiar (@qtf) 17. října 2017
FernandaF
V ohrožení jsou všechny wi-fi sítě, které protokol WPA2 používají, obezřetní by ale měli být uživatelé systému Linux a Android. Společnost Google slíbila řešení do několika týdnů, konkurenční Microsoft tvrdí, že opravu u všech ještě podporovaných verzí Windows už vydal.
Americké ministerstvo pro národní bezpečnost pak doporučuje aktualizaci softwaru, který vydávají prodejci. To se netýká jen počítačů, telefonů a dalších zařízení, která wi-fi signál přijímají, ale i zařízení, která ho rozšiřují – modemů a routerů.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Do nemocnice v Táboře přišel muž sám. Dlouho pobýval v Africe, popisuje Fošum z ministerstva
-
Centrista Dan dotáhl v průzkumech ultranacionalistu Simiona. V rumunských volbách rozhodne diaspora
-
Starosty dál povede Rakušan. Na pozicích místopředsedů jediná změna, Lacinu nahradil Dvořák
-
Muž na Bulovce s podezřením na nebezpečnou nemoc je v Česku od 6. května. Do karantény musí 26 lidí