Utrácíme velké prostředky na podporu, aniž by to pomohlo lidem, kteří se nejvíc bojí. Ti potom plní náměstí, říká Daniel Prokop
Před několika dny demonstrovalo 70 tisíc lidí na Václavském náměstí. „Demonstranti kritizují vládu za některé věci, které dělá dobře. Na druhou stranu vláda doplácí na to, že sice dává hodně peněz na podporu, ale většina těch peněz jde špatným směrem,“ říká Daniel Prokop. „Komunikace vlády by měla být detailnější a konkrétnější,“ dodává. Může vláda zastropovat ceny energií? A jak se může Česko inspirovat v Británii a Rakousku? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Máme obrovskou regionální nerovnost v tom, jak obce přistupují ke vzdělávání, říká sociolog Prokop
Podle Daniela Prokopa by měl stát hlídat kvalitu škol a podporovat ty, které jsou v ohrožených oblastech. Je také důležité, aby rodiny na vzdělání dětí nemusely šetřit.
-
Až 15 % domácností na podzim hrozí pád do dluhové pasti, varuje Daniel Prokop
Českým domácnostem dál rostou náklady na bydlení, potvrzují nová data z průzkumu společnosti PAQ Research. Jak pomoci nejohroženějším, radí Daniel Prokop.
-
Sociální systém nepomáhá spodním 25 % procentům, které by to dnes potřebovaly, upozorňuje Prokop
„Je to kombinace obrovské administrativy, malá výše příspěvku a přehlcené úřady,“ popisuje Prokop, proč si o příspěvek na dítě zažádala zhruba polovina lidí.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.