Utkále, odporná veřejnost nebo vánoční visící osoby. Poslechněte si nejlepší přeřeky Radiožurnálu roku 2022

Vrak do Vídně nebo kolaba, která dopravuje. Konec roku láká k rekapitulaci – jaká přeřeknutí se moderátorům Radiožurnálu povedla v tomto roce? Poslechněte si již tradiční výběr nejpovedenějších přeřeků našich moderátorů, redaktorů i reportérů, kterou jako každý rok připravil Jiří Štefl.

Co se stalo, když reportér Luděk Hubáček omylem vytočil svého kolegu Jana Pokorného v domnění, že volá respondentovi, který mu má odpovídat na otázky týkající se prodeje dodávek v Česku? Jan Pokorný se nedal a odpovídal.

Moderátor ve studiu Radiožurnálu má před sebou minimálně troje digitální i analogové hodiny. Než si vybere, na které se podívá, dávno už musí říkat, kolik je hodin. Poslechněte si, jak si s tím poradil Vladimír Kroc. Dozvíte se také, co visí v Bruselu v sídle Evropského parlamentu.

Zprávaři Radiožurnálu své relace připravují pod velkým stresem až do poslední minuty před vysíláním. Není divu, že se jim pak poplete výslovnost cizích jmen nebo záludných slov. Zelená vlna se třeba dostane i do sportovních zpráv a na dálnicích může dojít nejen ke zdržení, ale i zdražení. 

Sport je náročný nejen fyzicky, ale i názvy, jmény a nutností rychlé reakce. Petr Král postavil na jeden kurt proti sobě tu stejnou hráčku. A komentátor Martin Charvát svým jménem nechtěně způsobil přeřek svému kolegovi Mikuláši Jášovi. 

Moderátoři Radiožurnálu překřtili Pavla Nedvěda i Ryana Goslinga. Jak se jim povedlo zamotat ve slově Radiožurnál?

„A ještě nesmím poděkovat Zuzaně Machálkové za veškeré informace,“ uzavřel moderátor Adam Carda. My vám za poslech Radiožurnálu naopak děkujeme a doufáme, že nám nějaký ten přeřek odpustíte i v roce 2023.

autoři: Jiří Štefl , agf
Spustit audio

Související