U čapího hnízda záleží na stavitelské vášni každého páru, některá váží až několik tun, popisuje ornitolog

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ornitolog Petr Kafka, který mimo jiné kroužkuje bohuslavické čápy

Na sociálních sítích se objevily fotky z Turecka: stovky bílých čápů čekaly na lepší počasí pro let. Možná to je letos zdrželo, uvažuje ornitolog Petr Kafka. Ti bohuslavičtí, které už roky kroužkuje, mají v hnízdě webkameru a lidé mohou jejich život pozorovat online. Líbí se mi, když nemotorná mláďata zkouší poprvé vstát a balancují. V pozdějším věku zase dochází k šarvátkám mezi sourozenci. Jaké příhody už se „svými“ čápy zažil? A jak se dá naučit ptačí zpěv?

autoři: Lucie Výborná ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.