Týden s Antonínem Dvořákem

22. únor 2019

Rok 2014 je rokem české hudby. Je to proto, že si letos připomínáme kulatá výročí od narození a úmrtí významných českých skladatelů. Tento týden to na Rádiu Junior bude Antonín Dvořák.

V dnešní době internetu je velmi jednoduché si vyhledat informace. Počítače to umožňují a usnadňují. Co ale nedokážou a co je dobré se naučit – je tyto informace rozdělovat na důležité a méně důležité a dávat je do souvislostí s tím, co už umíte.

Vaši učitelé vám vykládají většinou to nejdůležitější, protože na podrobnosti obvykle není moc času. Proto je dobré si vyhledat a zapamatovat i různé zajímavosti. Právě to vám ulehčí učení a ještě uděláte na paní učitelky i pány učitele dojem.

Tento týden si povíme pár takových zajímavostí o Antonínu Dvořákovi, které možná nevíte anebo jste si je nikdy nedali do souvislostí.

autor: Zora Jandová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.