Tvrdá příprava i štěstí v osobním životě. Takový byl Olympijský rok Lukáše Krpálka

19. září 2017
Lukáš Krpálek

Před čtyřmi roky vypadl Lukáš Krpálek ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Letos je jednou z českých medailových nadějí pro hry v Riu. Jak se po celý rok připravoval na dosavadní vrchol kariéry? I to zajímalo Petra Kadeřábka, který o něm natočil časosběrný dokument.

Lukáš Krpálek: 25 let, 198 centimetrů vysoký, váha 100 kilogramů. To je judistická medailová naděje v číslech. „Je potřeba se pořádně připravit a doufejme, že to vyjde,“ shrnuje své pocity pár měsíců před začátkem olympiády.

Lukáš má rád turnaje na domácí půdě, ale jezdí samozřejmě po celém světě. K judu se dostal náhodou – strýc ho chtěl přihlásit na karate, ale spletl se a po měsíci chození na „karate“ Lukáš zjistil, že vlastně chodí na judo. Teď je za ten omyl rád.

Lukáš Krpálek se 14. června 2015 oženil a před odletem do Ria se mu narodil syn Toníček. Manželka Eva je jeho oporou – jejich první setkání si dobře pamatuje. Byla to prý z její strany láska na první pohled. Její podpora Lukášovi dodává sílu a klid.

Kromě juda si rád občas zahraje s kamarády fotbal, ale v trochu jiné podobě – v jejich verzi kopané se mohou hráči i prát. Podle trenéra je Lukášovým hlavním povahovým rysem šampionství, protože chce jenom vyhrávat.

Kromě tréninku je ale důležitá i relaxace a odpočinek. Lukáš rád chodí na ryby a taky připravuje grilované maso. Podle ředitele jeho základní školy se už během docházky projevoval jeho nadprůměrný sportovní talent. On i jeho kolegové mu budou držet palce, aby se z Ria vrátil s medailí.