Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Pavel Chalupa: Můj 17. listopad byl už 28. říjen. Byla to dost traumatizující vzpomínka

Scénárista, režisér a zakladatel festivalů Khamoro a Devět bran večer 17. 11. 1989 zrovna pracoval, silné vzpomínky má ale na dřívější demonstraci 28. října. „Tehdy nás tam veřejná bezpečnost natlačila na Hotel Evropa. Stál tam člověk za hradbou bílých přileb a ten si nás vybíral stylem: ‚Kdo tady z vás chce ještě svobodu?‘ A on mě pak vytáhl za vlasy z davu a dostal jsem pendrekem.“ Pavel Chalupa dokonce zjistil totožnost tohoto muže, nejprve ale došlo k nedorozumění…

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Lucie Výborná , had
Spustit audio

Související