Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Jana Hybášková: Étos společnosti se změnil, všichni jsou na sebe hodní

V roce 1989 se osobně účastnila demonstrací, v novém režimu působila jako velvyslankyně v mnoha zemích. „Stávkové výbory přinesly zajímavé osobnosti do veřejného života,“ vzpomíná. „Studenti zvládli za 10 dnů přesvědčit národ, že má do stávky jít, to byla ohromná síla.“ Za posledních 30 let se toho prý také povedlo hodně. „Lidé se strašně změnili, jde třeba o slušnost lidí. Když jdete na úřad, jsou na vás všichni hodní a pomáhají si. Celková atmosféra je fantastická.“ 

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Jan Pokorný , als
Spustit audio

Související