Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Monika Pajerová: Do hledáčku StB jsem se dostala tak, že jsem disidenty učila cizí jazyky. Byla jsem prý nejmladší se signálním svazkem

Letos mi poprvé atmosféra výročí sametové revoluce připomíná tu před 30 lety. Zatím to byl vždy takový trochu smíšený pocit, ale po včerejší demonstraci na Letné, když jsem viděla mladší generaci, jak jsou vzdělaní, inteligentní a šikovní, tak jsem byla šťastná, říká studentská vůdkyně sametové revoluce Monika MacDonagh-Pajerová. Myslím si, že je důležité, aby se vytvořila důvěra mezi těmi nejmladšími, které jsme mohli vidět na demonstraci a generací 17. listopadu. 

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Jan Pokorný , vla
Spustit audio

Související