Tonda Blaník byl orodovat za Miloše v New Yorku. „Můžete si tam točit, co chcete,“ říká Marek Daniel

4. září 2017

Tonda Blaník se prochází s mobilem v ruce po newyorských ulicích – potřebuje dostat Miloše Zemana do Bílého domu, chce se setkat s Donaldem Trumpem. Tak o tom vypráví další série oblíbeného satirického seriálu Kancelář Blaník. A jak vypadalo natáčení na rušných newyorských ulicích?

„Když nebudete mít kameru na stativu a nebudete v parku, tak můžete točit, co chcete,“ říká herec Marek Daniel s tím, že pouze jednou je policajt vykázal na druhou stranu ulice.

Pět sérií s Tondou Blaníkem znamená skoro 42 milionů diváků všech epizod – nad tím herec neskrývá radost, i třeba kvůli tomu, že v začátcích původně mysleli, že dodělají první sérii, ale netušili, že se to potáhne čtyři roky.

Pro Newyorčany není tak fascinující se dívat na nějaké voly, kteří pobíhají s kamerou a něco točej.

A nyní by se rádi dostali dál, snad do delšího formátu, jak ale sám říká, záběr seriálu funguje ve zkratce, tak se ještě uvidí. Možná se nakonec vrátí k další, v pořadí šesté sérii.

Marek Daniel ale není jenom Tonda Blaník, uvidíme ho třeba v pohádce Marka Najbrta Čertí brko, kde hraje měšťana Látala, který skončí v pekle. „Čertí brko je o tom, jak dobro vyhraje nad zlem,“ usmívá se s tím, že premiéra by měla být v listopadu příštího roku, zda dva roky pohádku uvidíme v televizi na Vánoce.

autoři: lvb , prh

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...