Životní motto: Všechno podléhá změně.
Co dělám v rozhlase: Jen to, co mne baví: Moderuji slovenský magazín Stretnutie na Radiožurnálu i na regionálních stanicích Českého rozhlasu. Připravuji pořad Hovory pro Český rozhlas Plus a zprávy a reportáže pro slovenské vysílání.
Před rozhlasem: Po žurnalistice, kterou jsem vystudovala v Bratislavě na Univerzitě Komenského jsem začínala v regionálním komerčním Rádiu Rebeca v rodném Martine. Pak návrat do Bratislavy a práce snů v redakci mládežnické publicistiky Slovenského rozhlasu, kde jsem dostala tu nejlepší rozhlasovou školu jako moderátorka i reportérka. Následovalo stěhování do Prahy za manželem a tady: Rádio Svobodná Evropa, Český rozhlas, Listy, Lidové Noviny.
Mezitím jsem se na rok vrátila do Bratislavy, abych si zkusila práci televizní reportérky ve zpravodajské televizi TA3.
Sedmnáct let vedu Nadaci pro rozvoj vzdělání v Praze.
Co mě baví: Čas strávený s rodinou na kolech, běžkách, na zahradě, na horách v každém ročním období. Náš pes Denislav, který má dar rozjasnit den, Divadlo v Dlouhé, hovory s lidmi. Jóga a ticho.
Co mně nejvíc dostane: Hlášky mojí dcery a pohled z hřebenu Malé Fatry dodaleka.
Všechny články
-
Velcí kopytníci jsou inženýři krajiny. Ovce naopak vzácné rostliny dorazí, míní ekolog
Zubři, divocí koně nebo pratuři žili před stovkami let i u nás. „Vědci dnes o nich mluví jako o inženýrech krajiny, protože ji spoluvytvářeli,“ říká Dalibor Dostál.
-
Nevidomí nejsou nesvéprávní, jen nevidí. Nebojte se s nimi mluvit, nabádá matka nevidomé dívky
Když se narodí postižené dítě, jde o velkou zkoušku celé rodiny i partnerských vztahů, tvrdí Klára Novotná, matka nevidomé a dnes už dospělé dcery.
-
Finanční gramotnost se učí už léta, lidé přesto nevědí, jak s penězi zacházet, varuje lektorka
„Lidé si myslí, že se o penězích nemusí učit nic nového a vše vědí,“ popisuje lektorka finanční gramotnosti Jana Merunková.
-
Dětem z dětských domovů pomáhá úspěch – ve sportu i v cizích jazycích, říká jejich vychovatelka
„Dětem v dětských domovech pomáhá, když rozvíjí své umělecké talenty nebo když zažijí úspěch ve sportu,“ říká vychovatelka Jaroslava Kocourková.
-
Krmení včelstva cukrovým sirupem nepřináší zásadní chovatelský efekt, dokládá výzkum
Antonín Přidal se svými studenty zkoumal, zda je rozdíl, když včelař své včelstvo krmí cukrem, nebo cukrovým sirupem. Na co přišli?
-
Umíte se dobře pohádat? Důležitější je to usmíření, tvrdí psycholožka z předmanželské poradny
„Někteří chápou, že manželství není procházka růžovou zahradou. Další ale neví, co čekat, “ říká psycholožka Andrea Jarošová.
-
Fenka Pita našla mrtvolu 44 metrů pod hladinou. „Místo označila okamžitě,“ popisuje psovod Vedral
V neuvěřitelné 44 metrové hloubce Slapské přehrady našla policejní fenka Pita ostatky hledané ženy. Místo označila spolu se svým parťákem a policejním psem Akimem.
-
Zkrášluje brněnské výlohy. „Fyzická realita je za weby strašně pozadu,“ tvrdí designérka Fullerová
Obchodníci si zvykli, že musí mít webové stránky. Zapomínají ale na výlohy svých prodejen. Proto se Veronika Rút Fullerová rozhodla v Brně pořádat soutěž Výloha roku
-
Grafický design není žádné pozlátko. Logo je jen třešnička na dortu, míní Blažek, autor projektu
V seriálu Identita – příběh českého grafického designu se tvůrci ptají odborníků, co to vlastně znamená. Někteří odpovědět nedokázali, říká autor Filip Blažek.
-
Ekumenická porota filmového festivalu hodnotí snímky z dost jiného pohledu, prozrazuje publicista
„Ekumenická porota vyzdvihuje filmy nejen umělecky kvalitní, ale i takové, které se ptají na podstatné otázky lidského života,“ říká filmový publicista Lukáš Jirsa.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »