Synek a Knapková z pražských Primátorek. Rozhodnutí nejet do Tokia bylo nejtěžší v životě, říká skifař
O tokijskou olympiádu přišel Ondřej Synek kvůli syndromu nejasného snížení sportovního výkonu. „Kdybych jel, tak by to bylo ohromné trápení, protože jsem na to neměl. Potom se mi hrozně ulevilo,“ popisuje skifař. Co by veslařům poradila Miroslava Knapková Topinková? „Člověk má problém se zádama, pokud se dobře nerozcvičí a nedělá kompenzační cvičení. Protože zdravotních komplikací není moc, nechtějí se veslaři většinou moc protahovat a trošku na to hřeší,“ myslí si.
Související
-
Na hry v Londýně vzpomínám nejradši. Veslování tam mělo skvělou atmosféru, popisuje Mirka Knapková
„Tahle olympiáda byla určitě zvláštní. Sportovci to měli hodně náročné hlavně po psychické stránce. Těžko se připravuje v takových podmínkách,“ myslí si olympijská vítězka.
-
Veslování formuje nejen tělo, ale i duši, shodují se veslaři Šťovíček s Burdou
Pražské nábřeží je plné lidí, sledují 106. ročník primátorek na Vltavě. A Radiožurnál je u toho. O tradici veslování mluví Vladimír Burda a Radek Šťovíček.
-
Dobrodruh Světlík o veslování přes Atlantik: Převrátil jsem loď, zažil bouře a povídal si s tuleněm
Čechoameričan Milan Světlík sice svůj víc než měsíční souboj s vlnami oceánu nevyhrál, ale umí o něm poutavě vyprávět. Poslechněte si ho v dalším díle Olympijského podcastu
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.