Soutěž: Za 3 správné odpovědi velký nákup pro celou rodinu

Pokud dnes 29. 7. odpovíte správně na všechny 3 otázky moderátora, máme pro vás cenu, díky které se při nakupování nebudete muset dívat na cenovky.

Dárková karta Penny bude pro výherce dnešní soutěže na Radiožurnálu nabita na pět tisíc korun

Pokud dnes odpovíte správně na všechny 3 položené otázky, máme pro vás krásnou cenu – je to dárková karta na nákup v obchodech Penny Market, dokonce v hodnotě 5.000,- Kč! Můžete ji uplatnit na téměř 400 místech po celé České republice zcela podle svého uvážení.

Penny ji věnovalo v rámci aktuální podpory českých výrobků a dodavatelů po koronavirové krizi nazvané Pomáháme hezky česky. Penny spustilo už na konci května kampaň Žít si tady hezky česky, jejímž cílem je podpora českých dodavatelů v nelehké době a motivace veřejnosti k podpoře českých produktů a dodavatelů.

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

A co když se jednou spletete?

Hlavní budova pražského Uměleckoprůmyslového muzea je sama o sobě uměleckým dílem

Pokud odpovíte pouze na 2 otázky správně, zašleme vám krásnou kulturní cenu. Budou to 2 vstupenky do expozic Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Na tyto vstupenky můžete navštívit všechny tři pražské objekty ve správě Uměleckoprůmyslového muzea – jak hlavní budovu, která se nachází naproti Rudolfinu, tak Dům U Černé Matky Boží, tak Galerii Josefa Sudka.

V hlavní budově si prohlédněte třeba krásnou výstavu Plejády skla, která je rozšířena o padesát rozměrných autorských exponátů. Také je zde k vidění výstava Umění restaurovat zaměřená na textil, tapiserie, oděv a módní doplňky. Dům U Černé Matky Boží představuje český kubismus jako styl propojující volné i užité umění a architekturu a v galerii Josefa Sudka je k vidění moc pěkná výstava Božena Sudková/Josef Sudek – Krajina dětství.

Ke vstupenkám vám ještě přidáme některou z velmi pěkných publikací Uměleckoprůmyslového muzea.

Za pouze jednu správnou odpověď cena útěchy

Pokud odpovíte správně jen na 1 otázku, neodejdete s prázdnou. Pošleme vám cenu útěchy jako dárek přímo od Radiožurnálu.