SOUTĚŽ: Radiožurnál vás vezme na Anifilm. Soutěžte s námi o akreditace na festival animovaného filmu

29. duben 2024

Od pondělí 29. 4. do středy 1. 5. soutěžíme ve vysílání Ranního i Odpoledního Radiožurnálu o akreditace na mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm v Liberci. Od 7. do 12. května tam můžete zhlédnout filmové novinky, které soutěží v kategorii celovečerních animací i krátkých filmů. Chcete se pobavit a zároveň zhlédnout to nejlepší ze současné animované tvorby? Pak zkuste štěstí s Radiožurnálem. Výhercům rozdáme 60 akreditací na celý festival.

23. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm proběhne v Liberci ve dnech 7. až 12. května a nabídne jako vždy bohatý a pestrý program.

Letos se na něm vedle velkého soutěžního programu, který přitahuje největší divácký zájem, představí téma vlivu výtvarného umění v animovaném filmu. Dále se zaměří na filmy vytvořené pomocí voděných loutek.

Anifilm ocení a řadou filmů připomene nesmazatelný vliv dramaturga, scenáristy a pedagoga Jiřího Kubíčka. Uznávané porotkyně a porotci festivalu představí svou tvorbu, chybět mezi nimi nebudou ani režisér Hugh Welchman nominovaný na Oscara i na Zlatý glóbus, Milorad Krstić známý svým snímkem Sběratel Ruben Brandt nebo Emma De Swaef, která ráda tvoří filmy pomocí vlny, plstě a textilu a i díky tomu získala ocenění Cartoon d’Or a nominaci na cenu César.

Plakát festivalu Anifilm 2024

Děti i jejich rodiče čeká pořádná dávka filmů a zábavy především ve filmovém programu Animo, ale i v dílnách animace či dabingovém a ruchovém studiu. A téměř každý den zakončí tradiční půlnoční dávka filmů děsivých i lechtivých. Od záplavy filmů si pak diváci můžou oddychnout například na výstavě Za hranice animace: Voděná loutka v českém filmu v libereckém Severočeském muzeu.

Jak soutěžit

Poslouchejte od pondělí 29. 4. do středy 1. 5. Ranní i Odpolední Radiožurnál a mějte připravený počítač, tablet nebo mobil. Jakmile vás k tomu moderátor vyzve, napište na e-mail vstupenky@rozhlas.cz větu „Chci na Anifilm“. Vyhraje vždy 5 posluchačů, kteří odpoví jako 10., 20., 30., 40. a 50.

Anifilm 2024

Kompletní pravidla najdete zde. O výhře výherce ve stejný den informujeme odpovědí na jejich původní e-mail.

autoři: Radiožurnál , agf | zdroj: Anifilm.cz
Spustit audio

Související