O pořadu Rok ve válce

Unikátní svědectví o konfliktu na Ukrajině. Čtyřdílné vyprávění, na jehož počátku byly telefonické rozhovory moderátora Jana Pokorného a válečného zpravodaje Radiožurnálu Martina Dorazína ve vysílání i mimo něj. Přehled vývoje konfliktu na pozadí hovorů o hrůzách, které válka přináší i o odvaze, statečnosti, strachu a životě speciálního válečného zpravodaje. Poslouchejte každý pátek v 15:00 ve vysílání, v aplikaci mujRozhlas i dalších podcastových aplikacích.

Před rokem, 24. února 2022, Rusko napadlo Ukrajinu a Český rozhlas spustil speciální válečné vysílání. V Praze ve studiu Radiožurnálu Jan Pokorný a na Ukrajině speciální zpravodaj Martin Dorazín.

„Ostřelování ukrajinských měst neustává a my si stále voláme. Ve vysílání i mimo něj,“ popisuje začátek války Jan Pokorný. Mluví s Martinem Dorazínem o průběhu války i o hrůzách, které přináší, o odvaze, statečnosti, strachu a životě speciálního válečného zpravodaje.

Radiožurnál ve spolupráci se Storylab audio uvádí podcastovou dokumentární sérii: Rok ve válce - na lince Ukrajina Praha. První díl už v pátek 24. února. Poslouchejte na webu Radiožurnálu, v aplikaci mujRozhlas i dalších podcastových aplikacích.

Pořad připravují

Další pořady

 • Dopolední Radiožurnál

  Aktuální zpravodajství, reportáže a zajímaví hosté. Moderuje Jiří Chum.

 • O Roma vakeren

  Vysílání o Romech pro Romy, ale nejen pro ně… i pro širokou veřejnost.

 • Víkendový Polední RŽ

  Po celý den pro vás vysíláme to nejrychlejší zpravodajství. Nenechte si ujít aktuální reportáže ani informace o tom, co vás čeká.

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.