O pořadu Rok ve válce

Unikátní svědectví o konfliktu na Ukrajině. Čtyřdílné vyprávění, na jehož počátku byly telefonické rozhovory moderátora Jana Pokorného a válečného zpravodaje Radiožurnálu Martina Dorazína ve vysílání i mimo něj. Přehled vývoje konfliktu na pozadí hovorů o hrůzách, které válka přináší i o odvaze, statečnosti, strachu a životě speciálního válečného zpravodaje. Poslouchejte každý pátek v 15:00 ve vysílání, v aplikaci mujRozhlas i dalších podcastových aplikacích.

Před rokem, 24. února 2022, Rusko napadlo Ukrajinu a Český rozhlas spustil speciální válečné vysílání. V Praze ve studiu Radiožurnálu Jan Pokorný a na Ukrajině speciální zpravodaj Martin Dorazín.

„Ostřelování ukrajinských měst neustává a my si stále voláme. Ve vysílání i mimo něj,“ popisuje začátek války Jan Pokorný. Mluví s Martinem Dorazínem o průběhu války i o hrůzách, které přináší, o odvaze, statečnosti, strachu a životě speciálního válečného zpravodaje.

Radiožurnál ve spolupráci se Storylab audio uvádí podcastovou dokumentární sérii: Rok ve válce - na lince Ukrajina Praha. První díl už v pátek 24. února. Poslouchejte na webu Radiožurnálu, v aplikaci mujRozhlas i dalších podcastových aplikacích.

Pořad připravují

Další pořady

 • O Roma vakeren

  Vysílání o Romech pro Romy, ale nejen pro ně… i pro širokou veřejnost.

 • Vinohradská 12

  Zpravodajský podcast Českého rozhlasu. Každý všední den jedno aktuální téma v souvislostech.

 • Olympijský rok

  Jak ovlivnila pandemie životy českých sportovců a jejich cesty za úspěchem na olympiádě v Tokiu?

 • Příběhy 20. století

  Vyprávíme příběhy, na které se zapomnělo, nebo se na ně mělo zapomenout.