První debata před komunálními volbami: Velkým problémem města Jesenice je doprava. Pomůže zákaz vjezdu kamionů?

24. září 2018

Jesenice u Prahy je příměstské sídlo. Jak přibývá obyvatel, tak i problémů. Hlavně s každodenní dopravou za prací. Mnozí z místních by uvítali i lepší základní školu. 

Zástupce všech politických subjektů, které v Jesenici u Prahy kandidují v komunálních volbách, pozval k veřejné debatě Českého rozhlasu moderátor Jan Pokorný. 

Město Jesenice sídlí ve Středočeském kraji. Je obcí II. stupně, tedy s pověřeným obecním úřadem, a vykonává agendu hned v několika sídleních útvarech (Drazdy, Horní Jirčany, Jesenice, Kocanda, Osnice, Rozkoš, Šátalka, Zdiměřice). Počet trvale hlášených obyvatel byl k 1. lednu letošního roku 9 184 lidí.

Asi největší problém, který v Jesenici u Prahy dnes a denně řeší, je doprava. Rodiče své děti musejí vozit do nejrůznějších detašovaných pracovišť školy a i proto houstne silniční doprava. Druhým kamenem úrazu jsou kamiony.

Jak by kandidáti řešili probémy s dopravou a jak se staví ke sporné otázce kolem místní školy? Kdo by s kým v Jesenici spolupracoval a s kým určitě ne?

Přečtěte si víc nebo si poslechněte si celý záznam veřejné debaty.

autor: Jan Pokorný

Související