Průvodce v Himálaji se s vámi nemaže. Sáhl jsem si na dno, přiznává herec Zdeněk Piškula
Jakmile dorazí na Hrad, přestává prý být Zdeňkem a stává se Ferdinandem. Na letošních Letních shakespearovských slavnostech totiž hraje v představení Bouře. To je často označované za nejkrásnější pozdní hru Williama Shakespeara. „Mě osobně ale ta hra při čtení za srdce nevzala,“ usmívá se herec Zdeněk Piškula. Nejde o jeho první vystoupení v shakespearovské hře. Jak vzpomíná na svou roli Romea? A jaká pro něj byla Himálajská výzva? Poslechněte si rozhovor.
Související
-
Letní shakespearovské slavnosti otevře premiéra hry Bouře v hlavních rolích s Křenkovou a Piškulou
Láska, odpuštění, ale také plno kouzel. To nabízí pondělní představení Bouře, které otevírá letošní ročník divadelního festivalu Letní shakespearovské slavnosti.
-
Byl to pochod zombíků, vzpomíná na vysokohorský výstup Zdeněk Piškula, účastník Himálajské výzvy
„Pro dnešní mladé herce není jednoduché začínat. Já měl to štěstí, že jsem se už ve dvanácti objevil v seriálu Vyprávěj,“ vzpomíná v Blízkých setkáních.
-
„Tři bratři mě přivedli do velkého filmového světa“, říká Zdeněk Piškula
Na základní škole ho bavil fotbal a breakdance. Když se přihlásil do divadelního kroužku, všímavá učitelka v něm rozpoznala talent. Konzervatoř už pak byla jasná volba.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.