Projekt Evropská rodina odstartován

15. duben 2002

V pondělí 15. dubna 2002 dopoledne se ve Studiovém domě Českého rozhlasu uskutečnila tisková konference u příležitosti nedávného zahájení projektu Evropská rodina. Tento projekt úspěšně běží od 28. března 2002 a je naplánován prozatím na dvanáct měsíců.

Do projektu jsou zapojeny a podílí se na něm mediální subjekty jako TV Prima, Český rozhlas 1 - Radiožurnál a vydavatelství Economia ve spolupráci s Delegací Evropské komise - programem Phare a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Evropská rodina je unikátní multimediální projekt, ve kterém výše uvedená média spojí své možnosti a poskytnou na své obrazovce, stránkách a v éteru prostor realizaci projektu, který tak podtrhne význam vstupu České republiky do Evropské unie. Reportéři z jednotlivých médií budou v následujících dvanácti měsících pravidelně navštěvovat jednotlivé rodiny a připravovat zpravodajský materiál o tom, jak si navzájem stojí rodiny v České republice, Polsku, Francii a Německu co se týče financí, daní, volného času, bydlení, zdravotnictví apod.

Tento materiál pak nalezne svůj pravidekný prostor v ČRo 1 - Radiožurnálu, Prima TV, v týdeníku Ekonom a Hospodářských novinách. Projekt nebude danou problematiku analyzovat z teoretických, politických, ekonomických či sociálních hledisek, nýbrž si klade za cíl ukázat co nejkonkrétněji českým občanům, jak se žije rodinám v Evropské unii či v jiné kadidátské zemi.

Projekt je plně financován uvedenými médii.

Bližší informace: Petr Poláček, tel.: 02/2155 1314

autor: Petr Poláček
Spustit audio