Přibývá rodin, které si nemohou dovolit dětem platit školní obědy, upozorňuje odborník z Člověka v tísni
Přidělení školních obědů zdarma většinou záleží na aktivitě školy nebo sociálních pracovníků. Ministerstvo školství spolu s ministerstvem práce a sociálních věcí proto hledá způsob, jak pomoc zjednodušit. „Současná praxe není systém, ale velká náhoda,“ upozorňuje Jan Černý z organizace Člověk v tísni. Obědy zdarma by mohly být automatické například pro rodiny, které pobírají dávku pomoci v hmotné nouzi či přídavek na dítě.
Související
-
Pokud budou školní jídelny zdražovat, tak v řádech dvou až tří korun, ubezpečuje šéf asociace
Kvůli vysokým cenám potravin a energií zvedlo ode dneška ministerstvo školství limity na ceny školních obědů. Jídelny můžou obědy zdražit o 20 procent.
-
„To co ušetřím, můžu použít třeba na boty.“ O plně hrazené školní obědy žádá o 30 % více rodičů
Přibývá rodičů, pro které je placení školních obědů příliš velká finanční zátěž. Pomáhá jim například projekt Obědy pro děti obecně prospěšné společnosti Women For Women.
-
Rodiny a ekonomická krize? Slevy na první dítě nebo sociální energetický tarif, navrhuje studie
Každá pátá rodina v Česku omezila kvůli inflaci výdaje na vzdělávání svých dětí, například jejich kroužky, ukazuje nový průzkum společnosti PAQ Research.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.