Přibývá krádeží mobilů a snažíme se jim předcházet
Počet krádeží mobilních telefonů stále přibývá, a tak není divu, že se začíná mluvit o nejrůznějších způsobech, jak těmto krádežím předcházet a jak zlodějům co nejvíce zkomplikovat život? V loňském roce bylo ukradeno více než 27 tisíc přístrojů a skutečný počet je podle odborníků vyšší. Jen někteří z nás krádež na policii oznámí. Mluvčí pardubické policie Dana Dolanová tvrdí, že naše rezignace na ohlášení krádeže zlodějům jenom nahrává.
Dolanová: Prováděním běžného šetření, kontrolou bazarů a zastaváren mohou přispět i ti, kteří okradení nahlásí na policii.
Ze svého telefonu vyvoláte indentifikační číslo kódem hvězdička, křížek, 06, křížek.Pokud vám někdo mobil ukradne, právě podle tohoto čísla, můžete v bazaru či zastavárně svůj telefon rozpoznat.To je totiž místo, kam zloděj s ukradeným telefonem nejčastěji zamíří. Málokdo však i-mail svého mobilního telefonu zná.
Internetový server mobil.cz přišel s řešením, jak zlodějům zkomplikovat život. Na jeho internetových stránkách funguje takzvaná černá listina kradených mobilních telefonů s indentifikačními čísly, podle kterých by operátoři mohli telefony blokovat a zlodějům byly k ničemu. Ve většině krádeží jsou pachateli zlodějíčci, kteří telefon někomu obratem prodají nebo si ho nechají pro svoji potřebu. Právě v těchto případech by bylo znemožnění volání velmi účinné.