Přes roušky vidím v očích sympatie. Pandemie nám pomůže uvědomit si základní hodnoty, věří Zdeněk Svěrák

25. březen 2020

Ve středu ve 12:30 celé Česko zpívalo se Zdeňkem Svěrákem písničku Není nutno. A zapojil se i Český rozhlas. „Pokud to dobře dopadne, bude to znamení, že se česká společnost dovede v krizi chovat solidárně a nepanikaří,“ vysvětlil Zdeněk Svěrák ještě předtím v rozhovoru s Lucií Výbornou. Jak tráví karanténu? Kým je pro něj Jára Cimrman? A je natáčení filmů opravdu tak bizarní záležitost, jak se může zdát z některých jeho vzpomínek?

Nudíte se během karantény? Na webu Českého rozhlasu se můžete podívat na kterékoliv z představení Žižkovského divadla Járy Cimrmana

autoři: Lucie Výborná , als
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.